Тихо притеснение …

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

thegirlmonster
Регистриран: вт сеп 21, 2021 9:38 am

Тихо притеснение …

Мнение от thegirlmonster » вт сеп 21, 2021 9:43 am

Здравейте, надявам се не ме сметнете за луда, но имам питане относно заразата със Спин.
Мъжа ми вчера бе на фризьор, не за пръв път обаче се случва с машинката да "окосят'' малки папиломчета по врата и да ги разкървят. Такъв беше и вчерашния случай. малък папилом бе покосен от машинката и се бе разкървил, има ли опасност при подобна манипулация от евентуална зараза. Преди него на стола е била жена, съответно поне час преди него машинката не е била ползвана ( ако тази информация е от значение) Ще бъда благодарна за адекватен отговор, хубав ден!

jim_holden
Регистриран: пон сеп 20, 2021 2:29 pm

Re: поредното хипоходрично мислене

Мнение от jim_holden » вт сеп 21, 2021 11:26 am

Рискът е нищожен според мен, на теория вирусът се разпада след минута на въздух и светлина. Има по-висок риск от Хепатит B и C, но фризьорските салони принципно дезинфекцират след всеки клиент.

thegirlmonster

Re: Тихо притеснение …

Мнение от thegirlmonster » вт сеп 21, 2021 11:55 am

Да ви кажа не вярвам да се дезинфекцира, аз също ходя при същата фризьорка, и 1 път не съм я виждала да стерилизира каквото и да е от салона … а някога седя с часове … просто при мъжа ми се случи фала и изпадам в тих ужас … чак се чудя дали да не звъня в някое РЗИ

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » ср сеп 22, 2021 10:55 am

Здравейте,

Няма опасност от инфекция с ХИВ, възможна е с хепатит В или С, но вероятността също е минимална.

Нека съпругът Ви си направи тест на 42 ден след тази случка - за ХИВ и на 3 месец - за хепатит С.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

thegirlmonster

Мнение от thegirlmonster » ср сеп 22, 2021 11:04 am

Благодаря, след като преди година се случи подобно нещо го накарах да си направи тест, в крайна сметка едва се нави, беше -, този път обаче не знам дали ще успея, според него са глупости и съм нямала за какво си друго да се дерзая, затова и попаднах на Вас.
Благодаря Ви, поне една идея ми дойде по - леко. Успокоява ме, че не е ползвана неподредствено преди него машинката, и уж вируса би трябвало да се инактивира.
Бъдете здрави, че живеем в луди времена :(

Отговори