Притеснение за инфекция?

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

jim_holden
Регистриран: пон сеп 20, 2021 2:29 pm

Притеснение за инфекция?

Мнение от jim_holden » пон сеп 20, 2021 2:41 pm

Здравейте, от няколко месеца имам 2 подути лимфни възела на шията (ок. 15мм диагностицирани с ехография), нощни изпотявания, болки в ръцете и краката, загуба на тегло, диагностицираха и леко повишен инсулин и чернодробна стеатоза (сравнително млад и слаб съм, спортувам).

Преди повече от 3 години настъпих игла, направих 3 теста за хепатит и хив в лаборатория Зинвест. на 30, 60 дни и 6 месеца от убождането. Резултатите бяха отрицателни.

Наскоро отново правих тестове за хепатит и хив в лаборатория Бодимед. Отново отрицателни. Тестовете в Зинвест са ECLIA Elecsys HIV Combi PT. Теста за ХИВ в Бодимед е бърз/скринингов тест (не ми дадоха информация какъв е).

Възможно ли е да съм се заразил и да не излиза на тези тестовете? В aidsinfo четох че рискът от заразяване с ХИВ при дадената ситуация е минимален но с тези симптоми вече не знам какво да мисля. Започвам и да имам ирационални мисли за надеждност на лабораториите, уж и двете са сертифицирани за хив/хепатит диагностика...

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Притеснение за инфекция?

Мнение от alexander.milanov » ср сеп 22, 2021 10:54 am

Здравейте,

Симптомите, които имате, са психосоматична реакция на стреса.

Няма как да сте инфектиран и това да не се установи с тестовете, които сте направили.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

jim_holden
Регистриран: пон сеп 20, 2021 2:29 pm

Re: Притеснение за инфекция?

Мнение от jim_holden » чет сеп 23, 2021 1:27 pm

Благодаря, Алекс!

Отговори