Моля за помощ...

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Hope
Регистриран: съб дек 07, 2019 11:59 am

Re: Моля за помощ...

Мнение от Hope » нед фев 09, 2020 10:39 pm

Супер си, нищо ти няма :). При мен, след около 5 седмици ми се появи нещо като херпес в канала на пъпа. Супер ме стресна и от там се почна, силно главизамайване и липса на всякаква концентрация за повече от месец, диария повече от месец, вече се поизчисти. Силна болка в мускулите на краката и ръцете, която все още продължава, промяна в ноктите на ръцете, лющеща се кожа на ръцете около кокалчетата.... и така. Доста неща, и сега разбираш за притесненията ми.
При теб всичко е наред. Усмихвай се спокойно :)

Грешка
Регистриран: съб фев 08, 2020 11:15 am

Мнение от Грешка » нед фев 09, 2020 10:58 pm

Повечето ти симптоми може да са причинени от стреса. Знам, че при стрес, отслабва имунната система, а отслабне ли може да се появят всякакви неща. Ти все пак си нямал кой знае какъв контакт с тази жена и мисля, че се притесняваш излишно. Но знам какво е като ти влезе мухата в главата, разбирам те напълно.

Грешка

Мнение от Грешка » пон фев 10, 2020 8:24 pm

Може ли alexander.milanov да се опита да отговори на моите въпроси? Благодаря.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » пон фев 10, 2020 8:33 pm

Здравейте от мен отново,

За да сте напълно спокойни, че нямате ХИВ инфекция е необходимо ДВАМАТА да си направите тест от четвърто поколение - антиген/антитяло минимум 30 дни след рисковия контакт. Можете да повторите теста на 60 ден.

Възможно е в CheckPoint София да си направите два бързи теста - на 42 ден и на 90 ден.

Ако резултатите са отрицателни, нямате причина за притеснение.

Също така, успокояващо е, ако партньора Ви си направи тест за ХИВ веднага. Ако тестът му е отрицателен, значи няма какво да Ви е предал, следователно няма повод за притеснения.

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Грешка

Мнение от Грешка » пон фев 10, 2020 8:43 pm

Здравейте, alexander.milanov. Както казах, партньора ми не желае да се изследва. Смята го за "ненужна глупост" и мисли, че се тревожа излишно. Моя тест антиген-антитяло на 44 и 58 ден не са ли достатъчни?
Притеснява ме и ако имам някое автоимунно заболяване, за което не знам. Но дори и да имам и антителата се забавят, то не би ли трябвало самият протеин Р24 да се засече все пак? Като тестове съм си правила и преди 44 ден, които също са отрицателни? Знам, че Р24 се хваща доста в началото, преди изграждането на антителата. Съжалявам за може би глупавите въпроси, но ми е доста притеснено. Благодаря ви!

Грешка

Мнение от Грешка » ср фев 19, 2020 8:38 pm

Здравейте. Днес отново си направих тест антиген - антитяло, 74 ден ми е. Надявам се утре да излязат и да са отрицателни. Разбрах, че Кортикостероидите могат да забавят образувано на антителата. Забавят ги ако терапията с тях е по продължителна предполагам? Поставяха ми инжекции мускулно 10 дена заради болки във врата? Това би ли попречило?
Другото, което ме вълнува за дуо теста...ако не са се образували антитела, то протеина Р24 засича ли се от теста ако е сам, без антителата? Моля някой който е запознат да ми отговори. Ще се скапя от притеснения вече. :cry:

Отговори