Съмнение за хив

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

radi_iv
Регистриран: пон ное 23, 2020 12:36 am

Съмнение за хив

Мнение от radi_iv » пон ное 23, 2020 1:37 am

Здравейте, аз съм жена на 29 години със сериозен приятел, но въпреки това страдам от сериозни притеснения, че бих могла да съм заразена с хив и/или хепатит/сифилис. На 01.07.2019 г. реших да отида да се изследвам за посочените болести, като причината за това е, че не се бях изследвала никога, а и по принцип съм леко хипохондрична. Честно казано беше ме страх и срам, а и не исках да харча излишни пари заради моята хипохондрия. Затова реших да потърся място, на което да се изследвам напълно безплатно и анонимно. Голямата ми грешка е, че не проучих добре местата за изследване. Просто написах в телефона: "безплатен тест хив" и ми се показа най-близкото място за подобни изследвания до вкъщи, поради което без да му мисля много си пуснах навигация и отидох направо там. Оказа се, че това е център за наркомании и алкохолизъм. Зачудих се дали да влизам, имайки предвид мястото ( не взимам никакви наркотици и не злоупотребявам с алкохол) и тъй като по принцип съм нерешителна, звъннах на приятеля ми да го питам какво да правя. Според него нямаше проблем и ме насърчи да си направя изследванията и да се приключва ( той самият и до ден днешен е убеден, че нищо му няма и е в цветущо здраве). Лабораторията в центъра изглеждаше чиста, а лаборантката мила и усмихната. Взе ми кръв от пръста и мисля, че използваше ланцети. Това, което ме притесни тогава е, че тези ланцети са оставени в едно кашонче без да бъдат опаковани, а лаборантката отива в една преходна стая, за да остави вече взетата проба. Също така тя взе 2-3 ланцети от кашончето, но използва самое една, а останалите върна обратно в кашона. В главата ми почнаха да се въртят мисли как някой наркозависим се убожда с ланцета и след това я връща обрато в кашона, докато лаборантката е в преходната стая да остави пробата. Не мисля, че е изключено, имайки предвид какво въздействие имат наркотиците. Пробата ми беше отрицателна за хив, сифилис и хепатит, но при взимането на резултатите лаботрантката отвори една тетрадка, в която имаше много плюсчета на хора изследвали се преди мен и след мен. 8 дни по-късно се появи червен обрив по краката, афти в устата. След два дни (демек 10-ти ден) получих и жестоко разстройство+температура. Изпотявах се сериозно две вечери. След това почнах да пия преспивателни и не мога да кажа. Приятелят ми ден по-късно имаше диария и температура. Не мога да Ви опиша в каква паника изпаднах. Ходих до лабораторията и казах на лаборантката за симптомите ми и тя твърдо отсече, че всичко е стерилно и няма начин да се заразя при тях. Ходих при личната, показах й обрива, казах за симптомите и й споделих опасанията ми, но тя почна да се смее. Каза, че обривът й прилича на ухапано от насекомо (беше лято тогава) и ми пусна кръвни изследвания и секрет за бактерии. Кръвната картина показа висок crp - 44,5, както и ниски лимфоцити. Секрета не показа наличие на бактерии. Тогава тя ми изписа антибиотик, който аз обаче не закупих, а вместо това отидох при професор Радка Аргирова. Консултирах се с нея и тя ми каза да си пусна тест и че тестовете в лабораторията на Токуда били много чувствителни и се водело, че още на 9-тия ден отичтат резултат, но било по-добре да изчакм 14-тия ден. Устисках само до 13-тия ден и си направих тест, който беше 0, 07, т.е отрицателен. На 32-ри ден пак си пуснах тест в Токуда - 0,09. Три месеца и половина след рисковата ситуация си правих пълни кръвни изследвания, които ми трябваха по повод работа, като там имаше изсикване и за васерман. Реших да си добавя и изследване за хив и хепатит ц. Изследванията правих в сравнително малък град, като от лабораторията ми казаха, че ги носят за обработка в лаборатория в по-голям град и до следобяд ще станат готови. И действително станаха готови, но само кръвната картина. Цяла нощ не съм спала от притеснение и още сутринта се обадих в лабораторията да попитам какво се случва, като те ми казаха, че щели да са готови следобяд. Обясних им, че ми трябват за работа и че въпросният ден трябва да ги занеса. Тогава лаборантката каза, че щяла да каже на колжеката й да се захване първо с моите изследвания. Два часа по-късно бяха готови - 0,31 за хив, 0,33 за хепатит и отрицателен за сифилис. Въпреки негативните резултатити обаче притеснението ми остана. Според вас има ли шанс да съм заразена и трябва ли да правя нови тестове? Тестовете в Токуда на какъв принцип работят- антиген/антитяло ли са? Проф. Аргирова ме убеди, че хващали на 9-ти ден още, но това ми се струва малко екзотично мнение с оглед на прочетеното, но от друга страна тя е най - големият специалист в България на тая тема. Защо според вас ми се покачват показателите - първия тест резултатът беше 0,07, после 0,09 и накрая 0.31. Първите два теста са правени в Токуда, а третия в частна лаборатория извън София. Това би ли могло да окаже влияние, ако те изпозлват различни методи? Може ли последният тест да са го претупали, защото им се обадих и самата аз ги помолих да побързат? Мислите ли, че в центъра по наркомании и алкохолизъм може да са ме заразили? Някой има ли наблюдения как се работи в него, дали наистина всичко е стерилно? Благодаря предварително за отговорите! Знам, че стана малко дълго, но исках подробно да опиша обстоятелствата, за да мога да получа и адвекватен съвет.

Kalistrat
Регистриран: пон юни 24, 2019 9:23 am

Re: Съмнение за хив

Мнение от Kalistrat » пон ное 23, 2020 2:03 pm

Здравейте.
Мисля че притеснията Ви са напълно неоснователни. В центъра, в който сте се изследвала ланцетите са за еднократна употреба и веднъж използвани, практически не могат да се използват втори път. Успокойте се казвам Ви от личен опит паниката е най - лошия съветник! Ако са минали 42 дни от евентуалният Ви рисков контакт отидете в Chekpoint София и разсейте всякакви съмнения.
Поздрави и успех!

Отговори