Не разбирам

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Meri333
Регистриран: пон дек 16, 2019 12:12 am

Не разбирам

Мнение от Meri333 » пет ное 13, 2020 8:18 pm

Мислех си че повече няма да задавам въпроси тук за Хив но не мога да си обясня как след толкова време което мина - една година и половина вече и толкова много тестове от всякакъв вид във две различни държави и различни лаборатории и всички те отрицателни както и на човека със когото бях все още не мога да повярвам :( Кожата на главата ми започна да се бели на люспи и да ме сърби на всякъде което ми прилича на себореен дерматит,ноктите на краката ми се разпадат,имам рани по долната лигавица на устната си които не ми минават,кашлица която не се повлиява от нищо,болки в гърдите,болки в мускулите и ставите и изтръпване във крайниците,гласът ми започна за се променя и да става дрезгав и много още други. Може ли някой да ми помогне като ми обясни на какво друго ако не на ХИВ се дължи това. Може ли някой да ме насочи и към добър специалист по Хив за да ме прегледа и да прецени на какво се дължат мойте симптоми. Не мога да разбера тестове те ли лъжат или просто Хив не може са се открие поради някаква причина :( Благодаря ви

Nelogi4na
Регистриран: съб сеп 10, 2016 3:16 pm

Re: Не разбирам

Мнение от Nelogi4na » пет ное 13, 2020 10:42 pm

Така като чета мнението ти, с тези толкова много изменения които откриваш по себе си, излиза че аз съм завършен мутант щом съм ХИВ позитивна от толкова много години, има - няма 18 /баси, тези дни Таралежчето ми навършва пълнолетие 🤣. Ще му организираме форумен купон 🤣/.
Смятам се за съвсем нормален човек, гледам се в огледалото и си се струвам поне прилична за гледане, рога или копита не ми растат, хриле - също нямам, гласа ми си е чисто човешки и нормален...
Звучиш ми като ген. Мутафчийски, с якото умиране.
Всъщност при ХИВ има първоначални симптоми, много подобни на всеки сезонен вирус който ни налазва всяка година, и които приключват също толкова бързо. За 10 дни все едно нищо не ти е имало. Не са възможни грам никакви симптоми на ХИВ дори 30 дни след инфектиране, какво остава пък да те държат година и половина
А тестовете, колкото и допотопни да са били тези които си си правила, дори и от партида 1983 г. да са от най - първите, пак до 6 месец щяха да се позитивират, ако има вирус. Новите тестове откриват ХИВ още на 28 - 30 ден от инфектирането.

Обаче искам друго да кажа, ако наистина имаш всички тези симптоми и не са плод на някакво болно въображение, наистина може да се касае за сериозен проблем. Не съм лекар и не мога да гадая по симптоми, а и едва ли някой друг би могъл без повече изследвания, които да покажат или отхвърлят дадено становище. Всичките изброени неща могат да отговарят както за Диабет, така и за проблем с щитовидната жлеза, та даже и за туморно образувание някъде в тялото ти.
Така че, зарежи го Таралежчо и виж какво ти е наистина.

Meri333

Мнение от Meri333 » съб ное 14, 2020 3:01 pm

Съвкупността от всичките тези симптоми не е ли именно това Хив,защото ако е някакъв рак или тумор ще те удари на едно две места да кажем-загуба на тегло,отпадналост и температура а не навсякъде по тялото. Каква е връзката между ноктите на краката ми и раните в устата ми и бележта та ми се кожа,сигорно имам два три вида рак едновременно. Знам че симптоми те не продължават година и половина,но при не открит и не лекуван Хив те започват да се проявяват в времето по тялото както при мен- днес рападане на ноктите утре ранички в устата след месец пък себореен дерматит и т.н. Със твоя 18 годишен опит съм сигорна че и друг път си чувала за такива редки случаи на заразяване кадето просто всички тестове са отрицателни но заразяването личи по цялото тяло. Няма как преди случката да съм си била ОК,а след нея да се чуствам така защото и друг път съм правила секс без презерватив и никога след това не съм изпитвала това което сега. Знаеш ли ти си късметлийка защото се лекуваш и ще живееш още дълго,достатъчно дълго за да видиш и пълното излекуване на Хив но такива като мен със някакъв бъг в имунната система който пречи на теста да се позативира няма. Имам тест за Автоимуни заболявания, за Диабет,за Хепатит С,за Ебщайн вирус,за Цитомегалос вирус,за Левкимия и за какво то още се сетиш и всички те отрицателни. Аз за друго заболяване което да кара тялото да реагира така не се сещам.
Последна промяна от Meri333 на съб ное 14, 2020 5:58 pm, променено общо 1 път.

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » съб ное 14, 2020 4:56 pm

За да имаш симптоми от вече напреднала ХИВ инфекция трябва да я имаш много по - отдавна от 1. 5 години. По статистика от ХИВ до фаза СПИН минават повече от 3 години, та понякога и по 10 - 12 г. Познавам човек, инфектиран от 1985 г., още не пие терапия и не е развил СПИН. Нещата не стават от днес за утре, както при грипа, хванал си го и утре вече си болен.
Веднага ти казвам една причина за повечето ти симптоми: неовладяна гъбична инфекция. Ето ти и раните в устата, и разпадащите се нокти, и лющещата се кожа. А доколкото знам някой видове рак правят именно такива гъбични инфекции, и стига да имаш не много разсейки или тумори на различни места, а само едно, малко туморче някъде което да си произвежда гъби. Майка ми почина от рак преди 5 години и доста четох по въпроса.

Ако имаш нужда от нещо просто да си се страхуваш, мога да ти измисля още няколко варианта за страхуване, но не мисля че това е целта. Просто трябва да се разбере какво точно ти има, за да се овладее.
Но, при толкова отрицателни тестове за ХИВ и толкова продължителни симптоми, мога да те уверя че ХИВ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не е. Няма такъв организъм, който да крие вируса от тестовете и те да не го хванат. Дори и човек да има някъв ужасно тежък имунен дефицит, което за малко би забравило евентуалното позитивиране на теста, В НАЙ-НАЙ - ТЕЖКИЯ СЛУЧАЙ на 4 - 5 месеца след инфектирането няма начин да не се позитивира. Или с други думи, ако ти е трансплантиран орган, да речем и пиеш имуносупресори, за да свалиш имунната си защита с цел органа да не бъде отхвърлен, ако си ХИВ позитивна на 4 - 5 месец теста ще покаже наличието на вирус. Иначе при всяка друга по - нормална имунна система, теста се позитивира още на 28 или 45 ден, в зависимост от вида на използвания тест.

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » съб ное 14, 2020 5:14 pm

А и не забравяй че психиката играе огромна роля в цялата работа. Вкарала си се във филма след случката и проблемите може да си ги трупаш ти.
Точно в момента чета една много увлекателна книга от известен индийски, хуманитарен лекар /не някой от техните рави или гурута, а медик/.
Та, в една от главите пише за момче, с психически проблем, разчетворяване на личността. Една от личностите на момчето имало много тежка алергия към сок от портокали. При всяка от другите 3 личности момчето си пиело портокалов сок съвсем спокойно, без никакви обриви или анафилактичен шок, но появяла ли се тази личност в това време нещата ставали страшни. Този случай дори в медицинските учебници го имало за изучаване.
Та, може и цялата да си здрава, но психиката ти да ти върти номера, отказвайки да повярва че ти се е разминало.
Пак казвам: не съм лекар, нямам и магическо кълбо за да гадая по симптоми, и не мога да кажа какво ти има. Дали е възможно да имаш сериозен здравословен проблем или е на психична основа също не мога да ти кажа. Но е едно от двете, защото ХИВ НЕ Е. Ако е, ти ще си единствения случай в света, на човек който си е правил тестове 1.5 г. след заразяване и те не са се позитивирали. Друг такъв случай все още никъде не е описван.

Meri333

Мнение от Meri333 » съб ное 14, 2020 5:57 pm

До някъде си права за психиката,знам че второто име на стресат е тихият убиец и че човек подложен на постоянен стрес във един момент тялото му рухва и не може да понесе повече. Във малки количества е полезен за организма но превърне ли се във постоянен за период от дълго време може да те убие като нищо. Какво ми предлагаш да направя и какви още други изследвания за да ми се изясни,защото по пътят на логиката щом теста на човека със когото бях е отрицателен,мойте също са отрицателни поради това че неговият е отрицателен,следователно няма как да хвана нещо което той го няма. Да ли пък не ми е представил фалшив тест въпреки че на теста доста ясно се виждат негови те имена както видът на теста,датата на която е направен и подписа на доктора който го е извършил. Не ми се вярва някой да посмее да фалшифицира такова нещо. Каква може да бъде другата причина за фалшив негативен тест след 5 Месеца време при него,помня че ми беше казвал че има анемия,можели тя да обърка теста. А за описаните случай на рядка сероконверсия при която го имаш това нещо но теста продължава да е отрицателен съм сигорна че и ти ги знаеш,и това са не един или два случея. А и човек със двойна инфекция може да не образува анти тела до една година

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » нед ное 15, 2020 9:59 am

"Няма как да прихвана нещо, което той няма". Тук е разковничето. Това е трябвало да се сетиш преди да се вкараш в тези филми.
Седни и си направи разбор на ситуацията:
- помисли логично: за какво му е на някой да си прави труда да търси човек, който да му фалшифицира тест? И кой би си сложил главата в торбата да го фалшифицира? Никой по никакъв начин не е длъжен да показва тест на когото и да било, най - малкото на някоя с която си е легнал 1, 20 или 200 пъти. Даже за брак отдавна вече не се изисква тест за ХИВ.
- анемията не е толкова тежко заболяване, за да може да забави сероконверсията. Споменах ти че дори човек да пие имуносупресори /лекарства които се пият от трансплантираните/, и на практика да НЯМА имунна система, 4 - 5 месеца са достатъчни за да се позитивира теста.
- ако човека с който си била е заразен, то едва ли е станало 1 - 2 дни или седмица преди да е с теб. Би трябвало да го има от преди да си легнете, така че не трябва да броиш и на него 5 месеца от заразяването.

Описани случаи на рядка сероконверсия няма. Не знам от къде ги черпиш тези информации, но доскоро се занимавах професионално в тази сфера и смея да твърдя че съм изчела почти всичко което е открито, описано и публикувано.
Има хора, които не могат да развият СПИН, има хора които не могат да хванат ХИВ изобщо /около 7‰ от населението/, но няма описани случаи когато някой има ХИВ и теста да не се позитивира до 5 месеца след сероконверсия, СЪС СЪВРЕМЕННИТЕ ТЕСТОВЕ. Да, преди години, с най - първите, най - дървените тестове имаше случаи когато можеше да се случи до 6 месеца, но тогава тестовете бяха чувствителни, колкото опашката на котка в кома, обаче тези тестове вече отдавна са излязли от употреба, горе - долу по времето когато мен ме откриха. Примерно Елайза - сандвич открива ХИВ още на 28 ден след сероконверсия, тъй като търси и антиген и антитяло. При тези нови технологии за какви 5 - 6 и повече месеца да говорим изобщо?

Не знам какъв съвет да ти дам какви мерки и изследвания да предприемеш. Просто трябва да се разбере дали наистина се касае за гъбична инфекция, както подозирам, и ако е така дали причината е нещо по - сериозно или просто си се докарала до там от паника. Аз, лично бих си направила изследване на тези рани в устата, за да се види каква флора ще поникне. Това се прави от специалист УНГ, който ще вземе цитонамазка. Да, ама не на всеки лекар му се занимава "с глупости" и най - добре да идеш при някой ДОБЪР специалист на частно, защото по ЗК няма кой да се разправя с теб. И вече ако наистина са гъбички, да се види какъв вид са и какво ги причинява. Вземи си и някакви билки за успокоение, защото може всичко да ти идва от психиката.

Meri333

Мнение от Meri333 » нед ное 15, 2020 1:19 pm

Права си че той можеше и да несиго направи и да не миго покаже,но майка му работи като санитарка във такова лечебно заведение и затова си помислих че някак си може да са извърте ли нещата,но пак не се връзва защото неговият тест е направен 5 Месеца след като бяхме заедно на 20 Май 2019,тоест теста му е от Октомври 2019 а аз продължих със тестовете до Февруари 2020,тоест четири месеца след неговият тест и общо 9 Месеца след като бяхме заедно.Ако неговият тест беше положителен и мойте щяха да са вече положителни отдавна,така че няма как да е фалшив следователно. Ами ако самият тест е бил лоша партида или със изтекъл срок на годност,има ли хора който да следят за тези неща,или пък да не е направен как то трябва щот теста му беше от тези бързите дето са готови за 10 минути а не тест със p24 антиген. А за късната сероконверсия мога веднага да ти кажа къде да прочетеш,достатъчно е да напишеш във Google - Late seroconversion Hiv и ще видиш колко много описани случай има във чуждите литератури. Сега остава да кажеш че и Елитните контролери не съществуват,знаеш че при тях обикновенните тестове не ги ловят а само PCR тестове,но пък за това имам и 3 PCR теста,два за Вирусно натоварване и един Качествен - Отрицателни,и трите направени точно на 9-тия Месец. Те всъщност ми бяха и последните,от тогава до сега не съм се тествала повече. Не знам ако сега го направя какъв ще е резултатът.

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » нед ное 15, 2020 6:04 pm

Тоест, да разбирам че неговия тест е фалшифициран, не е направен правилно и за капак има закъсняла сероконверсия, която е толкова рядко нещо че не би обхванало и 0,0001 ‰ от случаите? И твоята сероконверсия също закъснява, още 9 месеца след неговия тест? И все още не вярваш след 3 ПСР теста...? Неее, наистина, вече не знам какво да кажа.
Аз се опитвам да ти докажа колко нелепо звучат доводите ти, а ти се опитваш да ми покажеш че искаш да си се страхуваш.
Аз нямам какво повече да добавя в такъв случай. Прави си още каквито искаш тестове, вероятно докато се опитваш да намериш несъществуващия си ХИВ ще умреш от нещо сериозно или от страх, както се е случвало вече много пъти, много повече от описаните 0.0001‰ на закъсняваща сероконверсия. Тук наистина не мога да ти помогна, колкото и да искам.
Желая ти всичко хубаво!!!

Meri333

Мнение от Meri333 » ср ное 18, 2020 12:10 am

Благодаря Нелогична. Ще те послушам пък да видим какво ще стане. Просто съм объркана от всичките историй за неоткриваеми, мутирали, тропически или каквито и да било щамове. Кой УНГ ми препоръчваш от София, а също ако може и добър Дерматолог Благодаря.

Отговори