Може ли

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Klmnop
Регистриран: съб авг 11, 2018 12:02 pm

Може ли

Мнение от Klmnop » вт юли 28, 2020 2:10 am

Здравейте! Един комар ме беше погнал и аз го убих. Но го убих точно върху лицета ми, над горната устна, в близост до носа и устата и той пусна кръв. Имам пъпки от акне, като част от тях са открити, други имат срупове. Интересува ме, дали може да се заразя с ХИВ, например чрез допир до устата или носа. Или чрез пъпките ми?

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Може ли

Мнение от alexander.milanov » вт юли 28, 2020 2:36 pm

Здравейте,

Не, не можете.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Nelogi4na
Регистриран: съб сеп 10, 2016 3:16 pm

Re: Може ли

Мнение от Nelogi4na » ср авг 26, 2020 10:24 pm

Klmnop написа:
вт юли 28, 2020 2:10 am
Здравейте! Един комар ме беше погнал и аз го убих. Но го убих точно върху лицета ми, над горната устна, в близост до носа и устата и той пусна кръв. Имам пъпки от акне, като част от тях са открити, други имат срупове. Интересува ме, дали може да се заразя с ХИВ, например чрез допир до устата или носа. Или чрез пъпките ми?
Комарите са преносители на някой заболявания, но ХИВ не е сред тях. Ще се опитам да обясня защо.
Когато комарът ухапе някого и се напие с кръв, се кашира в някой ъгъл и започва да "храносмила" няколко часа. Известно за ХИВ е, че в открити пространства, изложен на кислород или в каквато и да било друга неестествена за него среда, умира за няколко секунди до минута. Така че не е възможно да се заразите от комар, бълха, дървеница или друго кръвосмучещо насекомо.
Възможно е само, ако насекомото е не по - малко от птица и има човешко ДНК /естествената среда за ХИВ/, а за сега поне не съм чувала за такива. :)

Отговори