Здравей те

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Meri333
Регистриран: пон дек 16, 2019 12:12 am

Здравей те

Мнение от Meri333 » ср апр 29, 2020 8:32 pm

Здравей те. Искам да попитам дали тестовете за Хив могат да уловят всички известни и дори не известни щамове и под щамове на ХИВ. Тоест възможно ли новите тестове за анти тела и PCR тестове да пропуснат някой от щамовете и под щамовете на ХИВ дори и дълго време след периода на прозореца за тестване. При мен изминалото време е 9 Месеца. Бях помолила човека със когото бях да си направи и той тест и да ми покаже резултатът. Той се тества 5 Месеца след като бяхме заедно и резултатът му беше Отрицателен,но неговият тест беше от тези бързите HIV Rapid тестове и не знам дали времето от 5 Месеца е достатъчно за такъв тип тестове и дали тези HIV Rapid тестове могат да засекат всички щамове и под щамове. Как то и дали мойте PCR тестове и тестове за анти тела който си направих от Четвърто поколение могат да засекат всички щамове и под щамове.
Благодаря.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Здравей те

Мнение от alexander.milanov » вт май 12, 2020 12:07 pm

Здравейте,

отговорът е НЕ.

Няма как тест да пропусне, без значение рапид или от четвърто поколение, да пропусне двата основни съществуващи щама.

Консултирайте се с психолог относно тревожността си.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори