ПСР тест

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Грешка
Регистриран: съб фев 08, 2020 11:15 am

ПСР тест

Мнение от Грешка » съб мар 07, 2020 11:06 am

Здравейте отново! Мога ли да си направя ПСР тест за хив и ако да, къде?
Също така този тест би ли доказал на 100% има ли инфекция или не? Оказа се, че имам някакво автоимунно заболяване, АНА скрининга ми от вчера е 1:320, което си е положително. Теста ми за хив на 3 месеца е отрицателен. Но ме притеснява евентуалното забавяне на антителата заради автоимунното заболяване. Не мога да го мисля още 3 месеца. Психически вече не издържам, ще се побъркам. Моля, който е запознат да ми отговори. Алекс, включете се и вие, моля ви.

Meri333
Регистриран: пон дек 16, 2019 12:12 am

Re: ПСР тест

Мнение от Meri333 » съб мар 07, 2020 12:10 pm

Здравей. Такъв тест може да си направиш в болница Токуда. Аз за 9 Месеца имам 15 Отрицателни теста
12 от Четвърто поколение и 3 PCR теста и пак не съм спокойна Имам също и тест за Автоимуни заболявания ANA Detectiv test който се върна също Отрицателен
Моят индекст беше 0.2 тоест нямам Автоимуни заболявания. До 7-тия Месец се тествах само със Четвърто поколение Ab/Ag . Към 8-мия Месец си направих два PCR теста за Хив 1. Единият PCR тест беше Качествен а другият беше Количествен. След 9-тия Месец си направих и PCR тест за Хив 2. За тези 9 Месеца имам 15 Отрицателни теста и още имам съмнения.

Грешка

Мнение от Грешка » съб мар 07, 2020 12:27 pm

Сред като ПСР теста ти е отрицателен, защо продължаваш с тестването? Още повече, че при теб е минало толкова много време. Доколкото съм запозната ХИВ 2 е слабо разпространен в Европа. А количественият ПСР тест показва дали имаш със сигурност. А и нямаш автоимунни заболявания. Хептен ме шашна...

Meri333

Мнение от Meri333 » съб мар 07, 2020 12:58 pm

Защото има хора който са заразени но никога не образуват анти тела към вироса. Тези хора са 1 на 1 Милион инфекции,това е много нисък процент и дори доктори те не знаят каква е причината за това. Съмняваме ти да си точно от тези хора. За това се прави Качествен PCR тест . А също има и една група хора който се наричат " Елитни контролери " . Те са около 1% от заразените дори и по малко. Тези Елитни контролери могат да поддържат вироса без лечение. Тоест PCR теста за Вирусно натоварване няма да ти покаже че имаш вироса ако ти си от тези 1% Елитни контролери. Само Качественият PCR тест може да го направи. Ето за това продължавам да се тествам защото не знам аз от кой и съм . Но при теб всичко е наред и просто си леко изплашена. Информация та която ти написах я получих от www.Quora.com . Там пише всичко за това което те интересува.

Успех

Грешка

Мнение от Грешка » съб мар 07, 2020 2:19 pm

Благодаря ти Meri333.
Тоест, ако правилно съм те разбрала - ако не съм този един човек на един милион инфекции и от тези "Елитни контролери", то количественият PCR би показал ако има инфекция, дори и на 3-4 месеца да речем?
Мисля, че на теб нищо ти няма, нали си правила и качествен? Дишай спокойно вече. Не съм леко изплашена, направо съм си психясала вече. Ще звънна другата седмица в НРПЛ и ще ги попитам при тях дали мога да си го направя. Друго не знам какво мога да направя. Имам прекрасно семейство, изпитвам голям страх и ужасна вина. :cry:

Грешка

Мнение от Грешка » съб мар 07, 2020 2:28 pm

Извинявай, че те занимавам, но се сетих още нещо. Кой от двата теста - количествен и качествен, е по-добър за диагностика. Кой да си направя? И този качественият в Токуда правят ли го?

Meri333

Мнение от Meri333 » съб мар 07, 2020 3:17 pm

Във Токуда правят PCR за Вирусно натоварване на ХИВ 1 и мисля че нямат Качествен PCR. Във НПРЛ имат PCR за ХИВ 2 но когато и звъннах да ги попитам дали ще ми го направят ми казаха че не могат да ми направят защото съм нямал положителен тест от ELISA. Аз живея по принцип във Франция а тук правят PCR и за Хив 1 и за Хив 2. Правят и Качествени и Количествени разбира се като си платиш съответната сума от 260 евро на тест. По принцип Качествени те се правят за да се види да ли има или няма вирос,а Количествени те за да се види колко от този вирос е във кръвта. Ако ти не си Елитен контролер и Количественият PCR ще ти каже да ли имаш Виросно натоварване или нямаш. Поговори си със Професор Радки Аргирова тя е много добра жена и голям профисионарист по Хив. На нея може да се довериш.

Грешка

Мнение от Грешка » съб мар 07, 2020 3:38 pm

Още веднъж ти благодаря. Аз звъннах на професор Аргирова преди няколко дни и и обясних ситуацията ми. Казах и че имам съмнения за автоимунно заболяване, тогава бяха все още съмнения, докато сега вече съм сигурна. Обясних и какви тестове съм си правила и кога. Тя ми каза, че каквото и автоимунно заболяване да имам, няма как да не се изградят антитела до 74 ден. Предпоследният ми тест беше тогава. Каза да съм спокойна и да престана да се тествам. Но как да се успокоя?

Кики моли
Регистриран: съб апр 20, 2019 4:28 pm

Мнение от Кики моли » съб мар 07, 2020 6:41 pm

Няма нужда да си правите каквито и да е тестове вече в България има най модерната техника за изследване на дарена та кръв затова отидете до центъра за кръводаряване и хем ще направите едно добро дело хем ще сте сигурни на 1000 процента с тази техника хващат вируса 3 ден същото се отнася за всички кръвно преносими инфекций

Кики моли
Регистриран: съб апр 20, 2019 4:28 pm

Мнение от Кики моли » съб мар 07, 2020 6:43 pm

Кики моли написа:
съб мар 07, 2020 6:41 pm
Няма нужда да си правите каквито и да е тестове вече в България има най модерната техника за изследване на дарена та кръв затова отидете до центъра за кръводаряване и хем ще направите едно добро дело хем ще сте сигурни на 1000 процента с тази техника хващат вируса 3 ден след заразвването същото се отнася за всички кръвно преносими инфекций

Отговори