Въпрос

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

eaglelz
Регистриран: чет ное 14, 2019 5:49 pm

Въпрос

Мнение от eaglelz » пет яну 31, 2020 11:51 am

Здравейте какъв е рискът от заразяване ако ми направят свирка без презерватив и какви са рисковете от други инфекции ? Благодаря предварителни

Lele
Регистриран: пет яну 31, 2020 1:38 am

Re: Въпрос

Мнение от Lele » пет яну 31, 2020 12:11 pm

Понеже съм в същата ситуация, за да не го мислиш ти предлагам, ако не са минали 72 часа, да отидеш и да си вземеш рецепта за постекспозиционна профилактика и да почнеш веднага. Риска е малък, но ако е имало рани/авти в устата ѝ (което трудно можеш да знаеш), то риска се увеличава драстично. Пожелавам успех!

eaglelz
Регистриран: чет ное 14, 2019 5:49 pm

Мнение от eaglelz » пет яну 31, 2020 2:16 pm

Минаха 20 дни за жалост....имам болки в пениса от типа на щипане...преди имах повече болки та дори стигнах и до спешното но не откриха нищо нито в урината нито в кръвта...другия месец ще си пусна и един хив тест и да се свършва

stephenG
Регистриран: съб юни 13, 2020 12:08 pm

Мнение от stephenG » съб юни 13, 2020 12:14 pm

Интересно в крайна сметка какво стана? Питам защото и аз имам същата ситуация с една девойка, която си поигра без презерватив. Беше само орална любов както при теб, но съм силно притеснен от такива неща, понеже момичето си беше платено. По принцип винаги си нося и не се оставям без кондоми, даже си купувам наведнъж по-голямо количество ето тук просто защото обичам да ходя по платени любови и винаги ме е било страх да не попадна на някоя с кондоми от 25 стотинки, каквито повечето всъщност носят защото трябва да избиват и разходи все пак... Та така... Надявам се да не ти е имало нищо и да споделиш.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » нед юни 14, 2020 9:41 pm

Здравейте,

При орален секс без презерватив рискът е минимален. Необходимо е да има висок вирусен товар и сериозни рани и кръвотечения.

Поздрави,
Александър
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

ditars
Регистриран: ср юли 10, 2019 9:10 pm

Мнение от ditars » пон юни 22, 2020 10:16 pm

alexander.milanov написа:
нед юни 14, 2020 9:41 pm
Здравейте,

При орален секс без презерватив рискът е минимален. Необходимо е да има висок вирусен товар и сериозни рани и кръвотечения.

Поздрави,
Александър
Здравейте. Това важи ли и за пасивната страна при един МСМ орален контакт ?

alexander.milanov

Мнение от alexander.milanov » чет юни 25, 2020 3:41 pm

Здравейте,

Да.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

lili1
Регистриран: пет юли 03, 2020 7:36 pm

Мнение от lili1 » пет юли 03, 2020 8:03 pm

Здравейте,надявам се да получа бърз и адекватен отговор на въпросите ми.Благодаря на всеки който даде отговори.Малко предистория- преди около месец бях на зъболекар за поставяне на коронка.10 дни след подвенечната интервенция ми излезе херпес на горната устна,мина ми за -4 дни и леко надуто небце. Получих леки болки в гърлото и подута сливица,която не ми минава и не се влияе от бонбоните както преди-за 3-4 дни ми минаваше.Нямам темперетура, само мускулен дискомфорт в краката и ръцете като лека мускулна треска.Изпотявам се вечер,но имам по-активни жлези.Чувала съм,че хив можеш да хванеш и при зъболекар.Много съм притеснена от това и ми идва да си сложа въжето.Знам,че най-ранно мога да си направя тест след около 45 дни.До каква степен мога да вярвам и какъв тест да направя.

lili1
Регистриран: пет юли 03, 2020 7:36 pm

Мнение от lili1 » пон юли 06, 2020 1:18 pm

Лекарства,за 15 дена, против алергии-Рупафин/рупатадин 10мг/ ще окажат ли влияние на резултатите и преди изследванията колко дни не трябва нищо да се взема за да е всичко точно моля

alexander.milanov

Мнение от alexander.milanov » пет юли 10, 2020 9:19 pm

lili1 написа:
пет юли 03, 2020 8:03 pm
Здравейте,надявам се да получа бърз и адекватен отговор на въпросите ми.Благодаря на всеки който даде отговори.Малко предистория- преди около месец бях на зъболекар за поставяне на коронка.10 дни след подвенечната интервенция ми излезе херпес на горната устна,мина ми за -4 дни и леко надуто небце. Получих леки болки в гърлото и подута сливица,която не ми минава и не се влияе от бонбоните както преди-за 3-4 дни ми минаваше.Нямам темперетура, само мускулен дискомфорт в краката и ръцете като лека мускулна треска.Изпотявам се вечер,но имам по-активни жлези.Чувала съм,че хив можеш да хванеш и при зъболекар.Много съм притеснена от това и ми идва да си сложа въжето.Знам,че най-ранно мога да си направя тест след около 45 дни.До каква степен мога да вярвам и какъв тест да направя.
Вероятността е минимална, но е добре да се изследвате 42 дни след интервенцията.

Поздрави,
Алекс
---
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори