Голяма параноя,моля помогнете ми

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

edgarDavids
Регистриран: вт яну 21, 2020 5:52 pm

Голяма параноя,моля помогнете ми

Мнение от edgarDavids » вт яну 21, 2020 6:10 pm

Здравейте ,живеех в чужбина ,бях глупав и лекомислен ,правих секс с една азитка преди 6-7 месеца ,1-2 минути бях вътре и спрях ,веднага ме хвана параноята ,разпитвах я има ли нещо ,каза ми не. Супер параноя 3 месеца ,отидох там направих си бърз тест Инсти беше отрицателен ,ок успокоих се. Прибрах се в България,здравословни проблеми почнаха с корема ,газове и подобни ,зачетох се в интернет ХИВ ,уплаших се ,поръчах си тест по интернет (голяма грешка) Инсти селф-тест пишеше. Пристигна днес 7 месеца след контакта , прободох си пръста ,ръцете ми трепереха ,пишеше да добавя кръвта в шишенце номер 1 ,обаче целия треперещ го разлях половината или повече от половината върху пръстта си ,сложих малко кръв ,излях шишенцата в теста , нищо не се показа - НЕВАЛИДЕН. Параноята ме хвана ,запалих колата и до Какбис ,направиха ми тест - Отрицателен бърз. Успокоих се малко ,ама малко ,сега съм вкъщи и имам следните въпроси моля да ми отговорите :
1)бързият тест в Какбис ще хване ли ХИВ ,ако е друга разновидност ,понеже беше азиатка
2)има ли шанс да се заразя от това шишенце ,което го разлях на кървящия си пръст ,ето това пише че съдържа : A solution designed to dilute the blood sample and break down red blood cells. It contains 1.5 mL of colorless Tris-Glycine buffered solution containing cell lysis reagents.
моля ви кажете ,има ли шанс ,между другото си правих тест 6 месеца след контакта в лаборатория ,беше отрицателен 4-то поколение.
3)Искам да спра да се тествам ,срещнах прекрасна жена и ме е страх да я пипна ,мога ли да спра най-накрая, и тоя Невалидния тест ,трябва ли да ме притеснява ,моля кажете или е заради това ,че разсипах шишенцето и сложих много малко кръв.
Моля ви отговорете ми

Kalistrat
Регистриран: пон юни 24, 2019 9:23 am

Re: Голяма параноя,моля помогнете ми

Мнение от Kalistrat » вт яну 21, 2020 9:07 pm

Здравейте.
По въпроса с тестовете, мисля че резултатите Ви са напълно достоверни, предвид времето, което е минало. По въпроса за това, дали евентуално може да сте се зарази от шишенцето, не съм компетентен, но мисля, че е няма как.
Поздрави. И спри да се тестваш - ОТРИЦАТЕЛЕН Е!

edgarDavids

Мнение от edgarDavids » вт яну 21, 2020 10:07 pm

Благодаря за отговора ,може ли господин Малинов да каже дали мога да се заразя от течността в шишето ?

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » ср яну 22, 2020 8:02 pm

Здравейте,

Ако сте правил секс без презерватив, риск съществува, дори да става дума за няколко прониквания. Разбира се, той е драстично по-малък от риска за инфектиране с ХИВ при анален секс без презерватив.

Инсти тестът е достоверен, ако са минали 42 дни от рисковия контакт. Шишенцето, което визирате, не съдържа ХИВ, няма как да се инфектирате, съдържа буфер, който подпомага откриването на антитела.

Къде сте правили бърз тест? Обикновено повечето диагностицират антитела за ХИВ 1/2.

Шест месеца след рисковия контакт + отрицателен тест за ХИВ от четвърто поколение означава, че не сте инфектиран с ХИВ. Шест месеца са предостатъчни, за да бъде открит ХИВ от тест четвърто поколение.

Спрете да се тествате. Правете секс спокойно, като ползвате презерватив, разбира се, за обща сигурност.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

edgarDavids

Мнение от edgarDavids » ср яну 22, 2020 10:14 pm

Здравейте ,блаогодаря за отговора ,теста който направих беше бърз в Какбис кабинет,не знам точно какъв е ,предполагам че е надежен. Малко ме притеснява ,че тоя излезе невалиден ,но явно грешно съм го направил ,спирам да мисля затова и да се тествам ,пък каквото е.

Отговори