3теста

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Дора
Регистриран: нед яну 19, 2020 8:35 pm

3теста

Мнение от Дора » нед яну 19, 2020 8:58 pm

Здравейте! Направих си досега 3теста. И все не вярвам, че са ок. А са отрицателен. Последния път ме вкараха да гледам. Взеха ми венозна кръв. 40 минути я оставиха да се съсири. После ми обясниха, че я центрофугират да нямала еритроцити и други съставки на кръвта. И вземат серума. Само, че не видях опаковката. Срока на годност, от къде го извадиха. Дали се държи в хладилник някъде. Нямам представа какво е условието за съхранение. Дали е някакво последно поколение както пишат навсякъде че са модерните и точните. Дадоха ми плаката за спомен, да съм се успокояла. Ама аз оше не мога. На плаката отгоре има едно надписче hiv: но не с мастило, а от самата бяла пластмаса. По вид го оприличих на някаква марка рапидо. А аз през цялото време си мислех, че трябва да е марка елайза. А пък то елайза било метода. Там където се капе серума има една вградена зелена лентичка, която малко се вижда в отвора и върви вътре в пластмасата. На документа ми пише спин/hiv 1/2/, а на пластмасата пише само едно хив. Отчетна линия има на C. Съмненията са ми защото от 12години имам вагинални гъби постоянно, всеки месец. И някакви лезии по езика. Та като четох в нета тези хронични неща там пише все спин. Сменят си местата. Като бели плакички, изчезват от едното място, появят се на друго. Обложен език. Имам и миома от толкова време и големи кръвоизливи. Хемоглобина ми падна на 80. Толкова години все ме беше страх да се изследвам за хив. Сега посмях. Пуснах си и хепатити и сифилис. Все отрицателно. Не знам какво да мисля. Чета много диагнози в интернет. Все до това стигат в статии. Дали е надежден този тест. Хората ме успокояват, но аз все се съмнявам. Питах ги този тест антитела ли търси. Лекарката каза-антиген. Ама аз като не разбирам. Кое е по важно. Антиген или антитела или и те не са наясно. Ще полудея.

Дора

Re: 3теста

Мнение от Дора » пон яну 20, 2020 9:59 am

Ще помоля много модератор или админ, лекар да ме консултират. Дали е правилно така да се прави тест. Кога е най-сигурно: с кръв ли? Защо този е със серум направен. Или може по три начина. Не мога да ходя пак да питам там. Ще ме изгонят. И без това станах за смях там. Ако например е с изтекъл срок може ли да даде фалшив отрицателно. Или ще даде невалиден? Гледах в нета за тоя тест/който оприличих на моята плака/. Бяха дали отзад на пакета какво значи ако показва еди кво си. Доколкото си преведох пишеше до 99.5 процента точност. И от 4до 30градуса да се съхранява. Подходящо било за кръв, лимфа, серум. Ох.много съм издухана вече от разсъждаване.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » пон яну 20, 2020 8:32 pm

Дора,

съветвам Ви да потърсите консултация с психолог.

Ако се нуждаете от контакт с психолог, моля пишете ми лично съобщение.

Тестът, който са Ви направили, е четвърто поколение по метода "Елайза", който търси антиген/антитяло - тоест, двата индикатора за потенциална ХИВ инфекция.

Максимум 6 месеца за нужни за диагностицирането на ХИВ инфекция. Обикновено с този метод се открива ХИВ 1/2 в рамките на 30 дни от потенциалното инфектиране.

Успех,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Дора

Мнение от Дора » пон яну 20, 2020 9:34 pm

Благодаря ви. Г-н Александър! Но сайта ми казва, че като нов член не мога да пиша лични съобщения. Може ли по друг начин да се свържа с вас на лични?

Donika
Регистриран: чет яну 30, 2020 9:51 pm

Мнение от Donika » чет яну 30, 2020 10:28 pm

Дора,здравей,и аз съм като теб,от години съм с вагинални гъбички и нямат минаване.Сумати гинеколози обиколих и нищо

Дора

Мнение от Дора » чет яну 30, 2020 10:42 pm

Доника. Опитах се да ти пиша лс. Дали получи? Да обсъдим проблема си?

Donika
Регистриран: чет яну 30, 2020 9:51 pm

Мнение от Donika » чет яну 30, 2020 10:44 pm

Доре,нищо не съм получила,а и аз съм нова, може и нещо да греша

Дора

Мнение от Дора » чет яну 30, 2020 10:45 pm

Ще опитам пак.

Отговори