Здравейте, неяснота около ХИВ тест

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

eaglelz
Регистриран: чет ное 14, 2019 5:49 pm

Здравейте, неяснота около ХИВ тест

Мнение от eaglelz » чет дек 26, 2019 3:13 pm

Здравйте, на 50ти ден от рисковия контакт ходих при личния си лекар за да ми вземе венозна кръв за ХИВ тест. Днес му се обадих и каза че е получил резултатите и че всичко е отрицателно и че не трябва да се притеснявам. Проблема е че не знам в коя болница е пратил пробите и дали болницата работи на принципа тестове 4то поколение. Имам съмнения относно познанията и на лекаря но преди ми беше казал че трябва да изчакам 6 седмици за да дойда и да ми вземе кръв. Живея в Белгия и не съм наясно на какъв принцип болниците правят ХИВ тестовете. Опитах се да се свържа с ЕЛАЙЗА центъра за да поразпитам но явно заради празниците не работят. Имах само един симптом до сега и той продължава да не изчезва-леко подути лимфни възли под брадичката и по шията. Никога не съм имал такъв проблем преди и за това се притеснявам. Моля ако някой може поне малко да ми помогме нека ми пише. Благодаря и весели празници.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Здравейте, неяснота около ХИВ тест

Мнение от alexander.milanov » нед дек 29, 2019 8:22 pm

Здравейте,

Тест можете да си направите в България в CheckPoint София или във всяка клинична лаборатория. Там се ползва трето поколение тест, но той е достоверен, стига да са минали 42 дни след рисковия контакт, тоест 6 седмици. В CheckPoint София резултатите са готови след 15 минути.

Тестовете четвърто поколение се правят основно в клинични лаборатории.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори