Бърз тест

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Бърз тест

Мнение от alexander.milanov » пон яну 13, 2020 9:01 pm

Здравейте,

описаната от Вас ситуация за потенциално инфектиране - това, че не сте правил рисков вагинален или анален секс, а само сте докосвал жената, с която сте бил, не съставлява риск за инфектиране, без значение дали жената е с ХИВ или не.

Препоръчвам Ви да потърсите психологическа помощ.

Диагностицирането на ХИВ 2 става със стандартните тестове - бързи или четвърто поколение, като за целта прозоречният период е от 3 до 6 месеца след рисковия контакт. Отново повтарям, че описаният от Вас контакт не представлява опасност за инфектиране.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Hope
Регистриран: съб дек 07, 2019 11:59 am

Мнение от Hope » пон яну 13, 2020 9:29 pm

Здравейте Алекс,

Благодаря за отговора. Силно се надявам да сте прав. Ще Ви държа в течение. Просто всичко това, което ми се стовари направо ме побърква, не знам от стрес ли е или нещо друго. Благодаря много, че има хора като Вас!

Поздрави и хубава вечер!

Donika
Регистриран: чет яну 30, 2020 9:51 pm

Мнение от Donika » чет яну 30, 2020 10:02 pm

Здравейте искам да попитам относно бързите тестове в Кабкис.Понеже от нерви ми се потят ръцете понякога,каква е вероятността кръвта взета от пръста да е примесена с пот,макар и малко количество и да даде фалшиво отрицателен резултат?Нужно ли е да си правя тест с венозна кръв?Благодаря :) Не съм в прозоречен период,минали са 2 години от контакта

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » съб фев 01, 2020 12:45 am

Здравейте,

потта и телесните течности не са причина тестът да е фалшиво отрицателен.
Тестовете търсят антитела в кръвта.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Donika
Регистриран: чет яну 30, 2020 9:51 pm

Мнение от Donika » съб фев 01, 2020 10:06 am

Благодаря Ви много,Алекс,бъдете здрав :)

Отговори