Бърз тест

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Hope
Регистриран: съб дек 07, 2019 11:59 am

Бърз тест

Мнение от Hope » вт дек 24, 2019 6:39 pm

Здравейте,

Бих желал отново да попитам за бързите тестове в Какбис и Checkpoint? Еднакви ли са тестовете и само антибоди ли търсят или и антиген ?

Това което ме притеснява е ,че имах доста симптоми, а най - фрапиращото е, че ми се появи херпес на 40- я ден от случката. В последствие имах виене на свят, диария, и болка в мускулите на краката. Не мислех, че контакта, който имах е рисков, но след всичко това съм сериозно притеснен.

Направих си няколко теста, на 23 ден в лаборатория Лина - HIV 1 antigen/antibody + HIV 1/2 antibody - отрицателен. На 54 ден - checkpoint - отрицателен, на 64 ден тест в КАКБИС - отрицателен. Мога ли поне малко да се успокоя ? Благодаря ви предварително! Весели празници!

Cool
Регистриран: ср ное 27, 2019 1:12 am

Re: Бърз тест

Мнение от Cool » ср дек 25, 2019 1:25 pm

Молете се един ден да има Лек за тая напаст друго нема кво да кажа,иначе на теб щом тия дет ти правят тестове ти казват че не ти трябват повече се успокой поне малко,не че аз съм много спокоен и след 6 месеца ама нали требва да се подкрепяме

Hope

Мнение от Hope » ср дек 25, 2019 4:45 pm

Да, дано всичко е наред и сме здрави! Благодаря ти Cool за подкрепата!

Hope

Мнение от Hope » пон дек 30, 2019 3:02 pm

Здравейте,

Днес си направих още един бърз тест на 70-ти ден в КАКБИС- отрицателен. 10 седмици достатъчни ли са за тези бързи тестове да засекат антитела срещу ХИВ 1 и ХИВ2 ? Благодаря Ви! Весели празници!

Cool
Регистриран: ср ное 27, 2019 1:12 am

Мнение от Cool » пон дек 30, 2019 3:50 pm

Аз вече не вярвам на тези тестове от четвърто поколение със антителата и антигена,направо на PCR тест отивам

Antovanto
Регистриран: чет дек 12, 2019 5:50 pm

Мнение от Antovanto » пет яну 03, 2020 5:17 pm

Hope написа:
пон дек 30, 2019 3:02 pm
Здравейте,

Днес си направих още един бърз тест на 70-ти ден в КАКБИС- отрицателен. 10 седмици достатъчни ли са за тези бързи тестове да засекат антитела срещу ХИВ 1 и ХИВ2 ? Благодаря Ви! Весели празници!
Няма никакъв шанс след толкова тестове да си с ХИВ!

Тези симптоми често са свързани с обикновено падане на имунната система, най-вероятно от стрес.

COOL - как така не вярваш, бе, човек. ШЕСТ МЕСЕЦА!!! Ти какво си мислиш, че само ти в целия свят не му излизат тестовете правилно?
Спри се!

Hope

Мнение от Hope » пет яну 03, 2020 6:09 pm

Здравей Antovanto,

Благодаря ти за отговора. Притесненията ми са основно върху симптомите, които изпитвам. Контакта, който имах не смятах за рисков, но вече не знам. Вчера си направих и тест в лаборатория, HIV ag/ab combo - 74 дена след риска - отрицателен. Сега притеснието ми остана основно за ХИВ2, понеже бях в западна Африка.
Надявам се всичко да е внушение и да се дължи на стрес, но имам особенно големи проблеми с концентрацията и виене на свят почти вече цял месец.
Благодаря на всички, които се включват в този форум. Желая Ви здраве и късмет!

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » пет яну 03, 2020 7:01 pm

Здравейте,

Тестовете в CheckPoint София служат за откриване и на ХИВ 2.

Клиничните тестове от четвърто поколение - също.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Hope

Мнение от Hope » пет яну 03, 2020 7:40 pm

Здравейте Алекс,

Благодаря Ви за отговора. Надявам се, че периода от 74 дена е достатъчен за да съм по - спокоен. Дано всичко е наред!

Поздрави!

Hope

Мнение от Hope » съб яну 11, 2020 8:35 pm

Здравейте отново,

Да ви попитам относно ХИВ2, какъв е прозоръчнияг период? Доста ичетох в интернет, ням много информация за този тип ХИВ2. На всякъде пише, че антитела се образуват по - късно. Има ли в бг информация относно регистрирани случаи на ХИВ2 и какъв е периода на серононверсия.
Няма смисъл да казвам, че съм се побъркал на тази тема. Ако може някой да отговори, ще съм много благодарен. Хубава вечер на всички!
Поздрави.

Отговори