50ти ден ХИВ тест и въпроси

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

eaglelz
Регистриран: чет ное 14, 2019 5:49 pm

50ти ден ХИВ тест и въпроси

Мнение от eaglelz » пон дек 23, 2019 1:10 pm

Здравейте, живея в Белгия и днес е 50-тият ми ден от рисковия контакт и ходих при личния си лекар за да ми вземе кръв за тест. След като си поговорихме относно теста лекарят ми каза че бързият тест от аптеката не е бил достатъчно достоверен дори и да е 4та генераця и че задължително трябва да се направи тест с венозна кръв в лаборатория. Това малко ме смути понеже тук по форумите чета че бързият тест след 6 седмици също е достоверен. Моля дайте малко яснота по темата понеже има малко разминаване в информацията за бързите тестове 4та генерация в Белгия и България.И още нещо, тук за да се направи тест Елайза 4та генерация лекарите казват че е задължително да се изчака 6 седмициа а това прави 42 дена. А за да се направи същият тест в България трябва да се изчака 28-30 дни.Моля дайте яснота по темата. Благодаря предварително и весели празници.

Hope
Регистриран: съб дек 07, 2019 11:59 am

Re: 50ти ден ХИВ тест и въпроси

Мнение от Hope » пон дек 23, 2019 3:01 pm

Здравей,

До колкото и аз съм информиран, Дуо тест 4то поколение е достатъчно достоверен след 30тия ден! Бързите тестове от 3то поколение след 42-я ден. На всякъде пише окончателен резултат след 3тия месец. И аз като теб искам да съм по - спокоен, но е трудно. Днес си правих бърз тест в КАБКИС, 64 дена след случката- отрицателен. Имах доста сериозни симптоми, които започнаха преди 3 седмици. Все още ми е трудно да се успокоя. Дано всичко е наред!
Поздрави и весели празници!

eaglelz

Мнение от eaglelz » пон дек 23, 2019 4:02 pm

Здравей отново, може ли да ми кажеш какви симптоми имаш

Hope
Регистриран: съб дек 07, 2019 11:59 am

Мнение от Hope » пон дек 23, 2019 4:33 pm

Здравей. Имах нещо като херпес в канала на пъпа, 40 дена след случката. Започнах да ровя из интернет и сякаш всичко дойде. Имах диария, нощно изпотяване, не можех да се концентрирам, това почти до днес. Замайване , отпадналост, болки в мусколите на краката. Абе всякакви притеснения. Днес 64 дена си направих бърз тест - отицателен. Надявам се наистина всичко а е наред. В КАБКИС ми казаха, че няма нужда да се тествам повече, но спокойствие нямам още.
Поздрави и весели празници!

eaglelz

Мнение от eaglelz » пон дек 23, 2019 5:01 pm

а аз имам леко подути лимфни възли на шията и 2 малки топчета под челюстта...не са видими подутини но ме притесняват

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » нед дек 29, 2019 8:05 pm

Здравейте,

Според мен е въпрос на психосоматични симптоми.
Ако имате необходимост от консултация с психолог, можете да ми пишете, за да Ви насоча към професионалист.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори