КАБКИС ВАРНА - Лека тревога, моля отговорете.

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

strah91
Регистриран: ср окт 30, 2019 5:28 pm

КАБКИС ВАРНА - Лека тревога, моля отговорете.

Мнение от strah91 » ср окт 30, 2019 5:36 pm

Днес си направих бърз тест в КАБКИС кабинет ВАРНА. Резултатът беше отрицателен и готов след около 10 миути с кръв от пръста. Последният ми рисков контакт беше преди повече от две години. Оттогава не съм имал полови контакти, освен със сериозен партньор, който преди месец мина тест поради операция и е негативен. Дори с него не съм имал контакт от половин година, тъй като не е в България. След него реших да си направя и аз. Притеснен съм доколко бързия тест 2 години след рисков контакт е окончателен? Сигурно е глупаво, но знаете, че страхът е по-силен от тока. Нужно ли е да правя венозни тестове след такъв период от време. Четох, че преди години тези бързи тестове са давали грешки. Надежността на тези бързи тестове във ВАРНА същата ли е като при тези в София? Има ли повод за притеснения за моя хив статус след кошмарния ден днес? Моля ви, отговорете ми. Притеснява ме колко бързо излезе теста и се страхувам до колко е надежден, след като четох мнения, макар отпреди години. Знаете, че при нас, хомосексуалните, винаги е стрес.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: КАБКИС ВАРНА - Лека тревога, моля отговорете.

Мнение от alexander.milanov » чет окт 31, 2019 9:30 pm

Здравейте,

Тестът е достоверен за периода, който посочвате - 2 години.
Времето за реакция е до 15 минути, но изследването може да стане и за 10.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

strah91
Регистриран: ср окт 30, 2019 5:28 pm

Мнение от strah91 » чет окт 31, 2019 11:05 pm

И все пак има ли вероятност да има грешка? От какво зависи колко бързо реагира теста? Съжалявам, ако звуча параноично, но се притеснявам. Нали не е възможно да са избързали? Нямам симптоми, не съм се разболявал от години, но напоследък ме мъчи себоря, която е в симптоматиката. Достоверен означава ли окончателен и нужно ли е да се изследвам отново? Мога ли да изключа ХИВ напълно, при положение, че нямам никакви интимни контакти от половин година, а последният "рисков" такъв е бил преди над 2 години? Този тип бързи тестове изследват ли и за двата вида ХИВ? Отново се извинявам, ако звуча параноично и нахалствам, но Ви моля за отговор.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » съб ное 02, 2019 1:22 am

Здравейте,

Резултатът е достоверен. Ако имате притеснения, направете си тест от четвърто поколение антиген/антитяло във всяка клинична лаборатория.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори