зов за помощ

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

slav_videnov
Регистриран: нед сеп 23, 2012 12:59 am

зов за помощ

Мнение от slav_videnov » ср авг 21, 2019 11:28 pm

Здравейте малко ме е срам да пиша,но съм изпаднал в паника.Значи понеже ме е страж х да ходя на зъболекар си купих инструмент за зъбен камък от интернет.Преди да го използвам го изварих 15 минути на котлона след като водата кипна.Държах го и 48 часа потопен в 95 процента етанолов спирт.Както и с веро го изтърках.Въпроса ми е ако са ми пратили използван инструмент по който има ХИВ какъв е шанса да съм се заразил,моля ви за помощ,защото съм яко откачил.

adrianoribeira
Регистриран: пет ное 16, 2018 12:15 pm

Re: зов за помощ

Мнение от adrianoribeira » чет авг 22, 2019 10:25 pm

Личното ми мнение е, че е абсурдно невъзможно.

yes
Регистриран: пон сеп 24, 2018 12:48 pm

Мнение от yes » пет авг 23, 2019 3:55 am

А защо по дяволите на някой му трябва да ти прати "използван инструмент по който има ХИВ"?

slav_videnov

Мнение от slav_videnov » пет авг 23, 2019 8:19 am

По Спиди ми го изпратиха и не беше хубаво запечатано самата опаковка на инструмента.Та затова ви питам ако е бил заразен дали стоенето в спирт 95 процента и варенето са му достатъчни,моля за информация от хора който са на ясно дали вируса може да оцелее при такива условия,че ме гонят яки параноик и не съм никак добре психически.

Кики моли
Регистриран: съб апр 20, 2019 4:28 pm

Мнение от Кики моли » пет авг 23, 2019 9:08 am

Младеж ако това което описваш не е шега значи трябва да посети задължително психолог който да ти помогне да се справиш с тези страхове иначе те ще се задълбочават и ще си намираш причини че е възможно да се заразиш от спин от всичко което докосваш или има контакт с теб което в дългосрочен план може да развиеш ОКР което си е сериозно психическо разстройство

slav_videnov

Мнение от slav_videnov » пет авг 23, 2019 11:16 am

Не е шега настина ви питам хипотетично ако е заразен този инструмент дали вируса би се деактивират при тези условия 2 дена в 95 процента спирт и варене на котлон 15 минути при кипяща вода.Хич ме съм добре с психиката и ходя на психолог,пия и антидепресанти да се успокоявам по-малко,моля ви да ми кажете какво мислите по въпроса,това,че съм изперкал сам си го усещам и знам.

Кики моли
Регистриран: съб апр 20, 2019 4:28 pm

Мнение от Кики моли » пет авг 23, 2019 5:25 pm

На 1000 процента няма как така да се заразиш. Но ти винаги ще си намираш нещо което да те притеснява от заразяване което е по стращно. И когато влезеш в тази спирала излизането е много трудно

slav_videnov

Мнение от slav_videnov » пет авг 23, 2019 6:42 pm

Много ти благодаря имам този проблем с фобията от 2012,но от преди 2 години след една случка се изостриха нещата и след временно подобрение пак влизам в някакъв страх,все се случва нещо.Все пак ти благодаря за отговора ще ти пиша когато се изследвам и евентуално съм по-добре.

Отговори