ХИВ тест - след 7 месеца - напълно достоверен ли е ?

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

ХИВ тест - след 7 месеца - напълно достоверен ли е ?

Мнение от Stan77 » ср юли 24, 2019 2:11 pm

На 25 октомври 2018 г. имах рисков хомосексуален контакт (орален секс без презерватив, малка част от предеякулатната течност на партньора попадна в устата ми). Той беше случаен партньор с неизвестен за мен ХИВ статус.

Направих следните тестове:
- 7 януари 2019 - бърз тест в Чекпойнт (2 месеца и половина след контакта)
- 11 март 2019 - бърз тест в КАБКИС в РЗИ на ул. "Враня" (4 месеца и половина след контакта)
- 20 май 2019 - Елайза антиген/антитяло с венозна кръв в частна лаборатория (7 месеца без 5 дни след контакта)

Всички са отрицателни. Тестът от май 2019 г. включваше пакет със сифилис, хламидия и хепатит В - и те са отрицателни.

Но тогава което ме тревожи е, че след контакта получих възпаление на главичката на члена, което още не минава. То се изразява в зачервяване и залепване (секретира от основата на главичката). Ходих на кожен лекар, който предположи че е бактериална инфекция и ми изписа два крема, които мазах близо 3 месеца общо, но и двата не подействаха.

Възможно ли е да става дума за ХИВ? Има ли шанс да съм със забавен прозоречен период и да си направя ли отново тест?

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: ХИВ тест - след 7 месеца - напълно достоверен ли е ?

Мнение от alexander.milanov » съб юли 27, 2019 12:26 am

Здравейте,

Това не са симптоми на ХИВ. Потърсете причината другаде.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

Мнение от Stan77 » съб юли 27, 2019 9:38 am

Благодаря за отговора.
Според вас теста на седмия месец след контакта достоверен ли е? Междувременно не съм имал други рискови контакти.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » ср юли 31, 2019 10:09 am

Здравейте,

Да, резултатът е достоверен, ако не сте имали други рискови контакти.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори