бързи тестове

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

asen4001
Регистриран: нед ное 15, 2015 7:14 pm

бързи тестове

Мнение от asen4001 » пет юли 19, 2019 7:35 pm

здравейте ,

някой знае ли колко са чувствителни бързите тестове ? Имам предвид има ли статистика на кой ден най-рано могат да засекат инфекция ако съществува ? Навсякъде пише, че организмът в общия случай започва да образува антитела срещу инфекцията между 2-4 седмица, тогава биха ли я засекли ? също така има ли еволюция при тези тестове в сравнение с преди 10 години ? Тогава нямаше дуо тестове и навсякъде правилото беше тест на 4-та и 12 седмица , като втория беше за сигурност , сега за бързите чета че на 6-та са сигурни , а на 4-та или 5-та до каква степен са достоверни? ще се радвам , ако някой има отговори на въпросите ми :)

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: бързи тестове

Мнение от alexander.milanov » съб юли 20, 2019 1:15 am

Здравейте,

При съвременните тестове от 4-то поколение антитела могат да бъдат най-ранно открити до 2 седмици след осъществяване на заразяване. В до 60-65% се откриват до 4 седмици след инфекцията, в 80% се позитивират след 6-та седмица, а в до 90% - след 8-ма седмица. След третия месец (след 12 седмици) антитела се откриват в 95-98% процента от случаите. В 3-4% от случаите сероконверсията може да се осъществи по-късно от трети месец след подозирания за заразяване контакт (в някои източници се посочва максимален период 6 месеца, но новите тестове позволяват значителното му снижаване).

Средно бързите тестове откриват антитела за ХИВ 6 седмици след рисковия контакт.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 4:50 am

здравей Алекс,

благодаря ти за отговора. Аз си правих тест на 34-ят ден и беше отрицателен - бърз тест , както и за сифилис хепатити и всичко беше отрицателно Притеснявам се защото имам доста от симптомите , няма да ги изброявам . появиха ми се около 23-24 ден. Въпросът ми и е ако г имам тези симптоми вече от десет дни и е са минали 34 дни , достатъчно ли е чувствтелен теста , за да ги засече ? Има ли такива данни , както и данни при отрицателни бързи тестове след повече от месец, да са се обръщали след това. Знам, че е индивдуално , но все пак има някакви рамки нали ? Предполага има статитика или наблюдения най-малкото понеже доста от хората , които се съмняват почват да се изследват почти всяка седмица и ще съм благодарен на всеки ако сподели подобна информация.

Поздрви

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 5:00 am

да добавя малко над 35 съм, не пуша , спортувам, нямам операции , никога не ъм ползвал наркотици - имам предвид че съм в добро общо състояие понеже и това е има знчение доколкото четох

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 9:02 am

здравей ,

намерих тази информация в два сайта ( един английски и един амарикански )

http://i-base.info/guides/testing/what- ... dow-period

How Do Rapid HIV Tests Work?

Despite it being called an “HIV test,” rapid tests don’t actually test for HIV. Instead, they look for the presence of HIV antibodies in a person’s blood. Most people (90 percent) will develop HIV antibodies three to four weeks after being infected with HIV. A quick prick of the finger will give doctors enough blood to test.

https://www.circlecarecenter.org/news-e ... -hiv-tests

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 9:16 am

намерих и някакъв калкуатор ;

https://smartsexresource.com/health-pro ... ow-periods

alexander.milanov

Мнение от alexander.milanov » съб юли 20, 2019 10:33 pm

Здрасти,

Какъв е рискът, който те притеснява?

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 10:50 pm

посещение при компаньонка и не знам дали презерватива не се е късал или нещо подобно. днес доста четох главно американски и англисйки сайтове са хив - и навсякъде пишеше 4 седмици за първи тест и 12 седмици ( 3 месеца ) за абсолютна сигурност . Но това което ме ибтересуваше основно е че там пишеше че бързите тестове откриват над 90 процента от случайте средно за 22-25 дни , а дуо тестовете средно за около 16 дни в 90 % от случайте . и според мен е така, защото иначе как ще ти кажат на 29 ден не ти е сигурен, но 30 ден вече всичко е ок. според мен , заради сериозността на заболяването сроковете за достовереност са удвоени от стандарта,които те реално имат. имаше и доста графики които показват кога най често се откриват - в пъвите две седмци около 5-6 % а между 3-4 стигат до 90.

за съжаление не успях да открия това, което мен ме касае най-много дали има клинични случаи когато след 34 дена и негативен хив и тестове за сифилис сед това са станали положителни.

alexander.milanov

Мнение от alexander.milanov » съб юли 20, 2019 10:56 pm

Здравейте,

След 30-тия ден можете да си направите тест в лабораторатия антиген/антитяло.

След 42 ден - бърз тест с кръв от пръста.

За всеки случай можете да повторите бързия тест на 90-тия ден.

Поздрави,
Алекс
---
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

asen4001

Мнение от asen4001 » съб юли 20, 2019 10:58 pm

другото което не мога да разбера , защо първият тест е след месец които е критичният тест , а вторият се препорчва за след още 2 месеца , направо няма логика

Отговори