Здравейте !

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Niko88
Регистриран: нед май 05, 2019 2:04 pm

Здравейте !

Мнение от Niko88 » пон май 06, 2019 12:04 pm

Първо се извинявам за това което ще ви попитам но съм много объркан и незнам дали мястото е точно тук. Имах сериозна приятелка с която правихме секс без презерватив (голяма грешка от моя страна ) и ето проблемите започнаха : първо получих цистит със висока температура ,втрисане , мускулни болки ходих на уролог обясних му ситуацията каква е той предположи че , съм лепнал трипер изсписа ми антибиотик и се,поуправих . След около месец пак започнаха проблемите започнах рязко да отслабвам нямах никакви сили бях като парцал.Приеха ме в Болница мислиха че , е хепатит но уви всичко ми беше във норма Асат и Алат черен дроб просто перфектно.Диагнозата беше нищо ти няма! аз аз продължавах да слабея и така след куп изследвания пак нищо.След дълги 4-5 години ходене по мъките накрая намерих добър Инфекцизионист който ми назначи изследвания които никога не съм ги правил и там ми излязоха 3 положителни теста за видовите хепрес. Забравих да поясня че , Един от докторите не изключваше Хив инфекция но и там резултатите бяха отрицателни след 30,60,90,100 ден и не само за Хив а и за Сифилис,Хепатит и за каквото се сетите.Въпроса ми е възможно ли е от видовите херпеси да отслабвам така драстично.За тях пия Изопринозин и Биозин.Благодаря ви предварително и пак се , извинявам ако темата не е за това място просто но съм много объркан.
Прикачени файлове
IMG_20190505_165529.jpg
IMG_20190505_165529.jpg (136.21 KиБ) Видяна 228 пъти
IMG_20190505_165459.jpg
IMG_20190505_165459.jpg (134.76 KиБ) Видяна 228 пъти
IMG_20190505_165405.jpg
IMG_20190505_165405.jpg (147.24 KиБ) Видяна 228 пъти

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Re: Здравейте !

Мнение от Uzunova » ср май 08, 2019 12:47 pm

Здравейте,
Споделянето на поверителна медицинска информация в общодостъпен форум може да наруши конфиденциалността ѝ, но това е личен Ваш избор в конкретния случай.
Изложените резултати показват, че сте преболедували и сте се срещнали с вирусите на Варицела, инфекциозна мононуклеоза, цитомегаловирус, херпес симплекс.
Това означава, че към момента, активна инфекция, спрямо изследваните причинители- няма.
По отношение на оплакванията Ви за драстично отслабване на тегло, уместно е да се консултирате с лекар, който адекватно да прецени състоянието Ви (излекувана или не е уроинфекцията) и разчете изследванията.
Поздрави.

Niko88
Регистриран: нед май 05, 2019 2:04 pm

Мнение от Niko88 » чет май 09, 2019 4:14 pm

Да нясно съм със това но просто съм обиколил доста лекари и никой не може да прецени от какво идва това слабеене.Благодаря ви за отговора д-р Узунова

Marto
Регистриран: съб дек 22, 2018 7:23 pm

Мнение от Marto » пет май 10, 2019 9:46 am

Niko88 написа:
чет май 09, 2019 4:14 pm
Да нясно съм със това но просто съм обиколил доста лекари и никой не може да прецени от какво идва това слабеене.Благодаря ви за отговора д-р Узунова
Правили ли сте консултация с онколог? Такива бързи и необясними загуби на тегло често са симптом на раково заболяване. Не искам да ви плаша и не знам така ли е (надявам се че не), но за ваше успокоение можете да направите една консултация и да ви се назначат изследвания. Направете си СУЕ - ако е ускорена утайката в кръвта обикновено се говори за нещо подобно.

Насочвам ви натам, след като всичко останало излиза отрицателно.
От херпесните вируси е много слабо вероятно да слабеете. Още повече, че според изследванията нямате данни за остра форма на инфекция. Освен това наличието на прекарана инфекция от варицела и херпес симплекс вирус не е нищо плашещо, сигурно над половината от населението има данни за прекарани инфекции някога в миналото. Единствено цитомегаловирусът е по-сериозен като диагноза. Като цяло херпесните вируси обикновено се активизират при слаба имунна система или при стрес, но бързо могат да се овладеят и да останат в "спящо" състояние, като тогава не причиняват проблеми.

Студент по медицина съм.

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » пет май 10, 2019 11:58 am

Здравейте,
Marto, не е уместно да се правят такива заключения за толкова сериозни диагнози на база субективна информация, без анамнеза, преглед и допълнителни изследвания.
Последствията в емоционален и психически план за пациента са много тежки и стресът е излишен.
Диференциалната диагноза на редукция на тегло е много широка.
В допълнение, тематиката на форума са въпросите, свързани с ХИВ.
Поздрави.

Marto
Регистриран: съб дек 22, 2018 7:23 pm

Мнение от Marto » пет май 10, 2019 2:27 pm

Uzunova написа:
пет май 10, 2019 11:58 am
Здравейте,
Marto, не е уместно да се правят такива заключения за толкова сериозни диагнози на база субективна информация, без анамнеза, преглед и допълнителни изследвания.
Последствията в емоционален и психически план за пациента са много тежки и стресът е излишен.
Диференциалната диагноза на редукция на тегло е много широка.
В допълнение, тематиката на форума са въпросите, свързани с ХИВ.
Поздрави.
Здравейте,
съгласен съм, но аз не поставям никакви диагнози и заключения. Просто съветвам човека да направи подобна консултация. Дай Боже всичко да излезе наред, за да се отхвърли като вариант, но за негово спокойствие може да се консултира.

Отговори