Притеснена съм

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

strah9
Регистриран: съб май 04, 2019 6:36 pm

Притеснена съм

Мнение от strah9 » съб май 04, 2019 7:19 pm

Здравейте, имам фобия от ХИВ и затова практикувам само мастурбация с партньор. Напоследък се зачетох в интернет за начините на заразяване и това ме притесни. Има някои случки, които ме притесняват и бих искала да получа отговор. Първата е едно момче вкара пръста си в мен по-дълбоко, не сме правили секс, но имаше болка. Възможно ли е да ме е наранил и да ме е заразил с ХИВ? Това се случи декември 2018. След това се запознах с друго момче и бях забравила за този случай, докато не видях, че има кръв на устната (от външната страна), но ме беше целунал . Продължих да се срещам с него и да мастурбирахме заедно, но забелязах, че по пръстите му има сперма. Когато и той свърши забелязах, че по пръстите си имах ранички. Веднъж той се търкаше в дупето ми и свърши върху мен, не е имало проникване. Уверява ме, че е здрав и че се е тествал 2 месеца след последния си акт дори 2 пъти, но притесненията ми остават.
Възможно ли е заразяване при тези ситуации? И пълните кръвни изследвания, които правят в клиниките могат ли да покажат инфекцията или трябва специални изследвания за това?

Marto
Регистриран: съб дек 22, 2018 7:23 pm

Re: Притеснена съм

Мнение от Marto » нед май 05, 2019 9:27 am

strah9 написа:
съб май 04, 2019 7:19 pm
Здравейте, имам фобия от ХИВ и затова практикувам само мастурбация с партньор. Напоследък се зачетох в интернет за начините на заразяване и това ме притесни. Има някои случки, които ме притесняват и бих искала да получа отговор. Първата е едно момче вкара пръста си в мен по-дълбоко, не сме правили секс, но имаше болка. Възможно ли е да ме е наранил и да ме е заразил с ХИВ? Това се случи декември 2018. След това се запознах с друго момче и бях забравила за този случай, докато не видях, че има кръв на устната (от външната страна), но ме беше целунал . Продължих да се срещам с него и да мастурбирахме заедно, но забелязах, че по пръстите му има сперма. Когато и той свърши забелязах, че по пръстите си имах ранички. Веднъж той се търкаше в дупето ми и свърши върху мен, не е имало проникване. Уверява ме, че е здрав и че се е тествал 2 месеца след последния си акт дори 2 пъти, но притесненията ми остават.
Възможно ли е заразяване при тези ситуации? И пълните кръвни изследвания, които правят в клиниките могат ли да покажат инфекцията или трябва специални изследвания за това?
В описаната ситуация няма риск, но за ваше успокоение трябва да си направите тест за ХИВ.
Прави се специален тест, който да търси антитела срещу вируса (или антитела с антиген и Р24-протеин), никакво друго кръвно изследване не може да бъде показателно за наличие или отсъствие на вируса. Можете да направите бърз тест с периферна кръв от пръста в КАБКИС или тест с венозна кръв в частна лаборатория. Преди това трябва да се уверите, че са изминали поне 45 дни след последния рисков контакт.

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Re: Притеснена съм

Мнение от alexander.milanov » нед май 05, 2019 8:33 pm

Здравейте,

Марто е отговорил изчерпателно.
Според мен, обаче, не е налице възможност за ХИВ инфекция. Въпреки това, направете си тест 45 дни след рисковия контакт.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори