Игли при бързи тестове

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

adrianoribeira
Регистриран: пет ное 16, 2018 12:15 pm

Игли при бързи тестове

Мнение от adrianoribeira » нед мар 10, 2019 5:49 pm

Привет, моля някой запознат да сподели у-та (ланцети) за вземане на кръв от пръста при бързите тестове (пластамсови, в които явно има игла излизаща при натискане на спусък) могат ли да се ползват два пъти или са еднократни. Възможно ли е ако се забрави у-то на предишен пациент да се ползва за следващ? Разбира се говоря по невнимание и в бързината, в никакъв случай не си и помислям, че може да бъде умишлено!

monreal88
Регистриран: ср яну 30, 2019 12:01 am

Re: Игли при бързи тестове

Мнение от monreal88 » вт мар 12, 2019 1:33 am

Следващия път, за да не ви мъчат тези въпроси.....си купете ланцетата сам/а.Очевидно , гледате да обвинявате медицински персонал за блудните си действия.

adrianoribeira

Мнение от adrianoribeira » вт мар 12, 2019 5:24 pm

Няма да изпадам в полемика. Така, както вие сте потърсили помощ в даден момент, съм потърсил и аз. Ако внимателно прочетете текста, предварително съм се извинил и не желая да обидя или хвърля обвинения върху никой - напротив. Притесненията ми най-вероятно са изцяло на психическа основа и нямат основателна причина, но тъй като ги има за мое успокоение съм задал въпрос...и той не е може ли да сбърка извършващия теста, а еднократни ли са функционално ланцетите (тоест обезвреждат ли се сами) или не.

Hiv fear
Регистриран: чет фев 15, 2018 5:18 pm

Мнение от Hiv fear » вт мар 12, 2019 11:17 pm

Обезвреждат се сами. Иглата не може да излезе за втори път !

adrianoribeira

Мнение от adrianoribeira » вт мар 12, 2019 11:48 pm

БЛАГАДОРЯ!

adrianoribeira

Мнение от adrianoribeira » ср мар 13, 2019 12:08 am

Баси колко е лесно да бъдеш добър към някой, който има нужда!

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » вт мар 19, 2019 2:33 pm

Здравейте,

ланцетите, използвани при пациенти в Чекпойнт София, вероятно и в други тестинг центрове, са еднократни и не могат да се ползват втори път, тъй като одраскващия механизъм (който не е игла) не може да се активира втори път.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори