Притеснение за ХИВ статус

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

Притеснение за ХИВ статус

Мнение от Stan77 » съб фев 09, 2019 10:03 pm

Здравейте! Тъй като бях много притеснен, след рисков контакт (незащитен орален секс с мъж) си направих много тестове за ХИВ:

- 26 ден - ELISA дуо 4 поколение - антиген/антитяло - в Нац. потвърдителна лаборатория
- 35 ден - бърз тест в КАБКИС
- 47 ден - бърз тест в Чек Пойнт
- 63 ден - ECLIA тест ХИВ 1/2 в частна лаборатория
- 74 ден - бърз тест в Чек Пойнт

Всички тестове са отрицателни.
Сега вече са минали около 100 дни от контакта, но не събирам смелост да направя финален тест - обикновено препоръчват да се направи такъв след третия месец.

Дали има някакъв шанс да съм позитивирал след последния отрицателен тест на 74-тия ден? Моля за компетентно мнение! :roll: След рисковия контакт не съм имал никакви сексуални контакти.

Geotgi02102018
Регистриран: чет дек 06, 2018 7:58 pm

Re: Притеснение

Мнение от Geotgi02102018 » съб фев 09, 2019 11:53 pm

Няма от какво да се тревожиш , според мен всичко ще си е ок , аз също бях доста претиснен и почти всички ми казваха да не се претиснявам , че щом на 75 дни теста ми е отрицателен , няма да се промени макар , че общо имам повече от 12 изследвания и повечето от тях са около и след третият месец
Най добре иди и се изследвай и ела пиши за да се похвалиш ( е и ние да сме по спокойни де )

Stan77

Re: Притеснение

Мнение от Stan77 » нед фев 10, 2019 12:08 am

Geotgi02102018 написа:
съб фев 09, 2019 11:53 pm
Няма от какво да се тревожиш , според мен всичко ще си е ок , аз също бях доста претиснен и почти всички ми казваха да не се претиснявам , че щом на 75 дни теста ми е отрицателен , няма да се промени макар , че общо имам повече от 12 изследвания и повечето от тях са около и след третият месец
Най добре иди и се изследвай и ела пиши за да се похвалиш ( е и ние да сме по спокойни де )
Ами умишлено чакам да мине още малко време преди финалния тест, но и не събирам смелост.
Като се замисля рискът ми не беше голям, защото нямаше семеизпразване в устата, в най-лошия случай да са попаднали капки от предеякулата. Освен това четох че слюнката съдържа противодействащи ензими срещу вируса на ХИВ и го убива. Но това пусто притеснение и самовнушение, ще ме довърши :(

monreal88
Регистриран: ср яну 30, 2019 12:01 am

Re: Притеснение за ХИВ статус

Мнение от monreal88 » нед фев 10, 2019 12:51 am

Да, за съжаление повечето си внушаваме. Не ХИВ вируса, а страха от ХИВ като че ли се оказва по-голям.
Ако това ще те успокои имах необезопасен сексуален контакт с мъж-анален секс без презерватив. Не знам как но не съм усетил в наачлото, че е без кондом. Усетих го на втората минута. След това му казах, да сложим презерватива. Съгласи се. Бил си правил тест от онези оралните и бил отрицателен. Първата нощ не спах. Имай предвид и че съм лекар и то специалността ми е доста близка до тази с която се занимават с ХИВ.
Първата нощ си скубех косата, удрях си главата в стената , абе въобще истерия тотална. Изперках си. Притеснено ми беше няколко дни.
Още не са минали 30 дни. Но се успокоих малко или много, все пак от това ако си пиеш лекарствата не се умира. Колкото до твоя контакт, той не е с висок рикс, на против минимален е. Рецептивен орален секс с еякулация е опасен за ХИВ. Правил съм секс с ХИВ+, които не е бил на терапия и чийто вирусен товар се предолага е висок ,но не имало свършване в устата и аналния секс бе с презерватив, резлутата ми е отрицателен една година след секса с него.

Stan77

Мнение от Stan77 » нед фев 10, 2019 12:55 am

monreal88 написа:
нед фев 10, 2019 12:51 am
Да, за съжаление повечето си внушаваме. Не ХИВ вируса, а страха от ХИВ като че ли се оказва по-голям.
Ако това ще те успокои имах необезопасен сексуален контакт с мъж-анален секс без презерватив. Не знам как но не съм усетил в наачлото, че е без кондом. Усетих го на втората минута. След това му казах, да сложим презерватива. Съгласи се. Бил си правил тест от онези оралните и бил отрицателен. Първата нощ не спах. Имай предвид и че съм лекар и то специалността ми е доста близка до тази с която се занимават с ХИВ.
Първата нощ си скубех косата, удрях си главата в стената , абе въобще истерия тотална. Изперках си. Притеснено ми беше няколко дни.
Още не са минали 30 дни. Но се успокоих малко или много, все пак от това ако си пиеш лекарствата не се умира. Колкото до твоя контакт, той не е с висок рикс, на против минимален е. Рецептивен орален секс с еякулация е опасен за ХИВ. Правил съм секс с ХИВ+, които не е бил на терапия и чийто вирусен товар се предолага е висок ,но не имало свършване в устата и аналния секс бе с презерватив, резлутата ми е отрицателен една година след секса с него.
Ужасно е. В първите дни и аз се бях побъркал. Постоянно си опипвах шията за лимфни възли и си търсех всякакви симптоми на първична ХИВ инфекция, която дават че се проявява към втората-третата седмица. След като не ми се появиха никакви симптоми, и най-вече след 5 негативни теста, вече съм по-спокоен, но разбитата психика няма кой да ми я възстанови. В първите 2-3 седмици изживях най-ужасните дни в живота ми. Хора, мислете преди да правите глупости. 5 минути удоволствие, могат да ви докарат куп проблеми. :(

Ще отида следващата седмица за окончателен тест и да се надяваме, че ХИВ ще остане затворена страница за мен. Поне занапред ще знам да бъда много по-внимателен.

monreal88

Мнение от monreal88 » нед фев 10, 2019 1:11 am

Ти си бил внимателен! След като не си позволил да има семеизправане в устната ти кухина. Не се обвинявай!
Начините за предаване на ХИВ са следните, дадени са в едно методично ръководство:
-Анален или вагинален секс без презервативи
-Рецептивен орален секс с еякулация
-Използване на общи игли и спринцовки
-От майка на дете.
Няма документирани случай на заразяване на ХИВ чрез орален секс без да има еякулация. Предполага се, че това може да стане ако двамата партн. имат рани , съответно в устната кухина или по пениса. Течностите с най-висока концентрация на ХИВ вируса са с на първо място -кръв, на второ семенна течност.

monreal88

Мнение от monreal88 » нед фев 10, 2019 1:12 am

Съжалявам за техническите грешки в правописа тук таме.Ама в полунощ така е.

Stan77

Мнение от Stan77 » пон мар 11, 2019 2:01 pm

Хора, бързам да се похваля. Най-сетне събрах смелост да направя окончателния тест за ХИВ.

Днес - 137 дни (4,5 месеца) след контакта - ОТРИЦАТЕЛЕН!

Благодаря на Господ, че ми се размина. Оттук натам ще бъда много внимателен и винаги ще използвам презерватив. Съветвам и вие да бъдете предпазливи. При мен страхът беше огромен и си разбих психиката в този период, въпреки множеството отрицателни резултати от тестове, които получавах, но все пак всички те бяха в тримесечния прозоречен период. Сега вече се успокоих.

Може да ви се стори налудничаво, но на връщане от Чек Пойнт минах да запаля свещичка в Александър Невски. :)

Hiv fear
Регистриран: чет фев 15, 2018 5:18 pm

Мнение от Hiv fear » пон мар 11, 2019 6:58 pm

Stan много се радвам за теб :) имай едно на ум но разбитата психика се възсановява много трудно да ти кажа честно. Ти представяш ли си аз колко съм се изтормозил та чак и след 9ти месец бях се изследвал миналата година :D психически си раздразних стомаха но все пак гледам положително на нещата и малко повече от година насам имам едно на ум преди секс :)

Отговори