Въпрос

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Тане 11
Регистриран: ср окт 03, 2018 9:39 pm

Въпрос

Мнение от Тане 11 » ср фев 06, 2019 8:37 pm

Зравейте,
Изпаднах в следната ситуация:
Прегръщах се с едно момиче и тя поиска да ми направи масаж. Съблякохме се и тя започна да ме масажира.
Леко се възбудих и пениса ми се навлажни. По едно време усетих, че тя потърка срамните си устни в пениса ми.
Мисля, че тя не се беше навлажнила с вагинална течност а и не забелязах да има такава по клитора или по срамните устни.
Главата на пениса ми беше все още в кожичката си. Има ли възможност при контакта между овлажнения ми пенис /по кожичката на пениса имаше моя течност/ и нейните срамни устни или клитор да е предаден вируса на Хив? Уточнявам, че не е имало проникване, имаше само отъркване и докосване между нас по описания начин.
Моля за коментар от д-р Узунова или някой друг компетентен.
Благодаря!

monreal88
Регистриран: ср яну 30, 2019 12:01 am

Re: Въпрос

Мнение от monreal88 » ср фев 06, 2019 11:00 pm

Риска при вагинален секс за ХИВ инфекция е по-малък в сравнение с риска при анален. Центъра за контрол и превенция на заболяванията в САЩ имат следните съобщения за предаването на ХИВ чрез вагинален секс:
И двамата партньори могат да получат ХИВ чрез вагинален секс, макар че е по-малко рисковано за получаване на ХИВ, отколкото при рецептивен анален секс.
Мъжете се заразяват с ХИВ през отвора на върха на пениса (или уретрата); препуциума, ако не са обрязани; или малки разрези, драскотини или открити рани навсякъде по пениса. Най-добре е да се изследвате за ХИВ след 45 дни, за да сте 100% сигурен.

Тане 11

Мнение от Тане 11 » чет фев 07, 2019 7:14 pm

Разбирам!
Може би не съм обяснил правилно. Секс не е имало - няма проникване в момичето. Само главата не пениса ми се отърка в срамните и устни или клитора. Главата на пениса ми си беше в кожичката, но беше овлажнен от възбудата. Не забелязах тя да се е овлажнила. Въпроса ми е при докосването, дали може да е прехвърлен заразен секрет от срамните и усни към секрета върху пениса ми. От там да са се смесили секретите и през отвора на главата на пениса да съм се заразил? Малко сложно! Това което знам е, че щом секрета е бил изложен на кислород, не може да се прехвърли вируса - защото от кислорода се е унищожил. т.т дори да е заразено момичето евентуалния секрет върху срамните и устни се е деактивирал при достъпа с кислород.
Моля да ми потвърди д-р Узунова!
Започвам да се притеснявам и да мисля всевъзможни варианти.

Тане 11

Мнение от Тане 11 » пет фев 08, 2019 6:39 pm

Моля за отговор!
Много съм притеснен!

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » пет фев 08, 2019 7:06 pm

Здравейте,

При така описаната ситуация риск от инфектиране не съществува.

Поздрави,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори