Въпрос към Узунова--моля за отговор

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

astova_1987
Регистриран: нед дек 16, 2018 4:08 pm

Въпрос към Узунова--моля за отговор

Мнение от astova_1987 » чет дек 20, 2018 3:04 pm

Здравейте,
След 3 необезопасени контакта с новия ми приятел, съм направила 3 теста- първи контакт на 1.09, втори контакт на 6.09 и трети контакт на 16.09. Трите бързи теста са отрицателни, като последния тест е направен на 10.12. Т. е. от последния контакт до 10.12 са минали 3 месеца без 6 дни. Имам алергия към алкохол, която се проявява вследствие на приема му. Въпросът ми е тя класифицира ли се, като автоимунно заболяване? Утре ще заведа приятеля ми на бърз тест в CheckPoint, ако теста му е отрицателен има ли смисъл да чакам 6 месеца, предвид алергията? Има ли смисъл да си направя ANA- скрининг за наличие на автоимунно заболяване? Моля за отговор😊Благодаря предварително!

astova_1987

Re: Въпрос към Узунова--моля за отговор

Мнение от astova_1987 » чет дек 20, 2018 6:15 pm

Д-р Узунова да добавя, че аз не съм сигурна, че моята алергия е автоимунно заболяване, а също така не приемам имуносупресори. В такъв случай да считам ли направените тестове за достоверни?

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » пет дек 21, 2018 2:13 pm

Здравейте,
Такъв тип алергична реакция няма отношение нито към резултатите от проведените тестове, нито се класифицира като автоимунно заболяване. ANA- скрининг не е нужен при така описаната ситуация.
При допълнителни въпроси, не се притеснявайте да ги задавате.
Весели празници!

astova_1987

Мнение от astova_1987 » пет дек 21, 2018 3:38 pm

Благодаря д- р Узунова! Един последен въпрос--реактивен артрит, диагностициран в юношеска възраст също не е автоимунно заболяване и не би следвало да им отношение към тестовете за ХИВ?
Весели празници и на Вас! 😊

Отговори