КАБКИС процедура

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

dansssi
Регистриран: ср дек 19, 2018 5:30 pm

КАБКИС процедура

Мнение от dansssi » ср дек 19, 2018 11:58 pm

Здравейте,

Имам следното притеснение - преди 1 седмица се изследвах за ХИВ в КАБКИС в Пловдив. Аз бях първият пациент за деня, поне така мисля, тъй като чаках поне 5 мин. сутринта преди да дойде лаборантката. Тя отвори един пакет за изследване, но аз не видях дали иглата, с която ме прободе, за да ми вземе кръв бе стерилна, т.е дали беше от пакетчето за еднократна употреба или не. Питането ми е- възможно ли е да бъда заразена с ХИВ ако лаборантката е използвала нестерилна игла в тази ситуация? Ако иглата е била използвана за обождане на друг човек, който е бил преди мен, но не непосредствено преди мен, има ли риск?

Благодаря предварително за помощта.

Hiv fear
Регистриран: чет фев 15, 2018 5:18 pm

Re: КАБКИС процедура

Мнение от Hiv fear » пет дек 21, 2018 12:29 am

Иглата не излиза от пакетчето за теста. Те са в отделна кутийка и не са пакетирани. Една игла се използва само веднъж и след това неможе ако искаш да я използваш трябва да счупиш ластмасата и да я изкараш!!! И няма как да се заразиш от игла точно пък в КАБКИС

mirosa88
Регистриран: съб юли 28, 2018 8:07 pm

Мнение от mirosa88 » пет дек 28, 2018 1:23 pm

Здравейте ,има ли вероятност от зараза с ХИВ от преден пациент в лаборатория,понеже лаборантката не ползваше ръкавици(имам предвид евентуален допир с кръвта на предния пациент,която може да се предаде на следващия,а и холдерът е един и същ за всички) Времето между взимането на кръв между двамата беше около минута и половина.

Hiv fear
Регистриран: чет фев 15, 2018 5:18 pm

Мнение от Hiv fear » пет дек 28, 2018 10:31 pm

Холдера и да е един и същ играта се сменя непременно всеки път! Няма как по описания от теб начин ;)

mirosa88
Регистриран: съб юли 28, 2018 8:07 pm

Мнение от mirosa88 » съб дек 29, 2018 3:12 am

Благодаря за отоговора.А ако по пръстта и има кръв (попаднала там по някакъв начин от предния пациент,примерно при поставянето на памука след убождането или по друг начин),може да ли тази кръв да пренесе зараза ,ако се докосне до върха на иглата или памука за следващия пациент?

alexander.milanov
Регистриран: нед сеп 02, 2018 8:24 pm

Мнение от alexander.milanov » вт яну 01, 2019 10:09 pm

Здравейте,

Няма опасност да се инфектирате по този описан от Вас начин.

Успех,
Алекс
---
Направи си безплатен и анонимен тест в CheckPoint София - Център за сексуално здраве
ул. Цар Самуил 111
www.checkpointsofia.info

Отговори