Въпрос към Узунова

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

Въпрос към Узунова

Мнение от Stan77 » вт дек 18, 2018 7:22 pm

Здравейте! Моля за компетентно мнение. Аз съм бисексуален мъж и преди 50 дни имах рисков контакт с друг мъж, който включваше взаимен орален секс (партньорът е случаен). Прибирайки се вкъщи след контакта, с ужас установих че имам малка раничка в устата, подобна на малка афта или по-скоро като прехапана лигавица. И така започнаха моите паранои .... До момента съм направил следните тестове - на 26-ти ден - Елайза Дуо тест в Нац. потвърдителна лаборатория на Столетов, на 35-ти и 47-ми ден - бързи тестове в КАБКИС - всички изследвания са отрицателни. Мога ли да се успокоя или има шанс да позитивирам по-късно? (Не съм наркоман, нямам татуировки, хронични заболявания и т.н.)

Hiv fear
Регистриран: чет фев 15, 2018 5:18 pm

Re: Въпрос към Узунова

Мнение от Hiv fear » ср дек 19, 2018 10:01 am

Какво зночи нямам татуировки???? Значи аз съм татуиран и съм позитивен ли??? :D И от това ли зависи :D .... 47ми ден е добър показател... според мен повтори теста след известно време

Stan77

Мнение от Stan77 » ср дек 19, 2018 10:05 am

Hiv fear написа:
ср дек 19, 2018 10:01 am
Какво зночи нямам татуировки???? Значи аз съм татуиран и съм позитивен ли??? :D И от това ли зависи :D .... 47ми ден е добър показател... според мен повтори теста след известно време
В смисъл че не попадам в рисковата група с игли, татуировки и др.

А и друго исках да питам - в КАБКИС и двата пъти на бързите тестове ми казаха, че резултата ми е отрицателен само 3 минути след като сложиха кръвта. Не е ли много малко това време? Чета че трябва да минат 10-15 минути? Консултантката ми каза, че това време е достатъчно защото ако е отрицателен първо излиза контролната черта, както стана при мен. Така ли е?

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » ср дек 19, 2018 5:22 pm

Здравейте,
Периодът от 47 дни е напълно достатъчен за получаване на достоверен резултат. В действителност, резултатът от бързия тест става готов в рамките на минути, а изчакването от 10-15 минути се налагаше при по- старите бързи тестове.

Stan77

Мнение от Stan77 » ср дек 19, 2018 5:33 pm

Uzunova написа:
ср дек 19, 2018 5:22 pm
Здравейте,
Периодът от 47 дни е напълно достатъчен за получаване на достоверен резултат. В действителност, резултатът от бързия тест става готов в рамките на минути, а изчакването от 10-15 минути се налагаше при по- старите бързи тестове.
Благодаря за отговора! Според вас има ли нужда да повторя теста след три месеца?

Нямам симптоми на първична ХИВ инфекция, освен упорит бял налеп по езика и леко раздразнена фарингиална стена, която не се успокоява вече един месец. Но не знам до колко тези симптоми могат да са свързани с ХИВ?

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » пет дек 21, 2018 2:16 pm

Здравейте,
При така описаната ситуация, уместно е да се консултирате с лекар: УНГ- специалист, общопрактикуващ лекар.
При допълнителни въпроси, не се притеснявайте да ги задавате.
Весели празници!

Sea
Регистриран: съб яну 26, 2019 8:04 pm

Мнение от Sea » пон яну 28, 2019 6:01 pm

[
Искам да попитам в кабинета на кабкис във варна каква генерация са бързите тестове правих на 47 отрицателен но все ми е леко лошо по цял ден след рисков контакт

Отговори