Въпроси относно изследвания

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Steven_1
Регистриран: пет дек 14, 2018 3:53 pm

Въпроси относно изследвания

Мнение от Steven_1 » пет дек 14, 2018 4:03 pm

Здравейте! Искам да си направя изследване за ХИВ комбинирано с изследване за други полово предавани болести. Мисля да ги направя в лаборатория Рамус и бих искал да попитам някой знае ли дали теста който правят за ХИВ е ELISA дуо тест и ако не е къде другаде мога да направя такъв комбиниран с другите? И още един може би глупав въпрос, но като не знам искам да питам. Възможно ли е няколко дневен прием на уринал медикъл да измени достоверността на резултатите? Благодаря предварително!

Stresseddd
Регистриран: ср сеп 19, 2018 7:40 pm

Re: Въпроси относно изследвания

Мнение от Stresseddd » пет дек 14, 2018 4:39 pm

ХИВ теста в Рамус е Eclia

Steven_1

Мнение от Steven_1 » пет дек 14, 2018 5:59 pm

Каква е разликата между двата. Този Eclia след колко време се счита достоверен.

astova_1987
Регистриран: нед дек 16, 2018 4:08 pm

Мнение от astova_1987 » нед дек 16, 2018 4:20 pm

Здравейте,
Имам въпрос относно ХИВ. Имах необезопасен полов контакт с новият си приятел, който обаче е доста сексуално активен по негови думи. След което ме обзе параноята за ХИВ и си направих 3 теста, 2 от който в КАБКИС и един в център по семейно планиране в гр. София. И трите теста са с отрицателен резултат. От последния тест в центъра за семейно планиране и необезопасения контакт са минали 80 дни, жената там ми обясни, че теста е много чувствителен и ако има нещо го хваща на 3- тата седмица. Проблемът ми е следния, в пубертета ме диагностицираха с реактивен артрит, който е от групата на автоимунните заболявания. Дали е възможно това да е повлияло на теста или все още да няма образувани антитела? Приятелят ми твърди, че се изследва редовно и е чист. Моля за отговор! :-)

astova_1987
Регистриран: нед дек 16, 2018 4:08 pm

Мнение от astova_1987 » нед дек 16, 2018 4:24 pm

Да добавя, че от около 6-7 години не съм имала проблеми с артрита, освен леки болки в ставите при много студено/ топло време, ако това е от значение и като цяло не боледувам често и сега съм нямала никакви симптоми. :)

Steven_1

Мнение от Steven_1 » чет дек 20, 2018 11:49 am

Направих си днес теста в Рамус на 30 ден след контакт, който е бил с презерватив, но все пак ми се искаше да направя тест за по-сигурно. Попитах дали теста е Eclia и ми казаха, че нямат представа. На адреса на който очаквам за изследването пише anti-HIV type 1 and 2. Имате ли представа евентуално отрицателен резултат от такъв тест може ли да се смята за окончателен?

Steven_1

Мнение от Steven_1 » чет дек 20, 2018 6:39 pm

Резултатът слава богу е отрицателен. Остава въпросът ми от предишния пост дали мога да го считам за окончателен?

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

Мнение от Stan77 » пет дек 21, 2018 4:25 pm

Steven_1 написа:
чет дек 20, 2018 6:39 pm
Резултатът слава богу е отрицателен. Остава въпросът ми от предишния пост дали мога да го считам за окончателен?
Днес се обаждах в лаборатория Рамус с въпроси за същия тест. Те ме прехвърлиха към лекарката, която работи вирусологичните изследвания. Тя каза, че тестът търси само антитела, т.е. това не е комбинираният тест антиген/антитяло. По нейните думи трябва да са изминали най-малко 40-45 дни, за да засече ако има нещо.

Отговори