Здравейте моля за помощ

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Toni
Регистриран: нед юни 24, 2018 11:44 am

Здравейте моля за помощ

Мнение от Toni » нед окт 28, 2018 10:50 pm

Здравейте искам да ви кажа че съм правил 5,6пъти анален секс без презарватив. този човек с който съм правил секс е нямал ХИВ сигурен съм в това този човек през живота си е правил 5,6пъти секс с мен не е имал други сексуални контакти това искам да кажа.

ХИВ как се създава?
Или ХИВ не може да се създава ами само да се предава

МОЛЯ ВИ ОБЕСНЕТЕ МИ ЗАЩОТО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Re: Здравейте моля за помощ

Мнение от Uzunova » вт окт 30, 2018 11:55 am

Здравейте,
ХИВ е вирус, предаван по полов, кръвен и вертикален път (майка- плод) . Не се създава индивидуално. Ако имате съмнения по отношение на вашия ХИВ статус, можете да се изследвате безплатно и анонимно в кабинетите за консултиране по ХИВ към РЗИ и Чекпойнт София.

Toni

Мнение от Toni » вт окт 30, 2018 12:19 pm

Как се създава този вирус ?
Ако двама човека нямат ХИВ и ако правят анален секс може ли да се създаде така?

Uzunova

Мнение от Uzunova » вт окт 30, 2018 12:48 pm

Здравейте,
При условие, че партньорите не са носители на вирусът на ХИВ , няма риск за предаване при полов контакт.
Пишете ни, ако имате допълнителни въпроси.
Поздрави!

Toni

Мнение от Toni » пон ное 19, 2018 12:34 am

А има ли риск за създаване на ХИВ при полов контакт ?

Uzunova

Мнение от Uzunova » пон ное 19, 2018 2:38 pm

Здравейте,
Рискът от инфектиране е висок при необезопасен полов контакт. Най- сигурният начин да узнаете своя статус е след провеждане на изследване в лицензирана лаборатория по метода ELISA или бърз тест, както и в кабинетите за безплатно и анонимно консултиране към РЗИ, и Центъра по сексуално здраве Чекпойнт София.
Поздрави!

Toni

Мнение от Toni » пон ное 19, 2018 11:28 pm

Здравейте!! Др Узунова

Искам да знам ако двама души който нямат ХИВ и правят анален секс може ли да създадат ХИВ по този начин?
Демек чрез сексуален контакт да се създаде ХИВ

Този ХИВ как идва в човешкия организъм от какво от къде е дошъл този вирус?

ХИВ създава ли се или се предава?

Не съм изобщо запознат с тези неща и съм много притеснен и объркан..

Моля да ми отговорите на въпросите Др Узунова

Uzunova

Мнение от Uzunova » вт ное 20, 2018 4:48 pm

Здравейте,
Най-сигурният начин да разберете своя ХИВ статус е след провеждане на кръвно изследване, целящо откриването на антитела към вируса.
То може да се проведе във всяка една лицензирана лаборатория по метода ELISA или бърз тест, както и в кабинетите за безплатно и анонимно консултиране към РЗИ.

Вирусът се предава по следните пътища: кръвен (многократни ползване на игла при инжекционна употреба на наркотици), полов (при контакт на инфектирана телесна течност- еякулат, кръв, с лигавица, чиято цялост е нарушена дори и микроскопично, вертикален
(майка - > дете) .

Вирусът не се предава чрез битов контакт, докосване, целувка, слюнка, кихане, кашляне, споделяне на общи предмети.

Самият вирус се размножава и живее в клетките на имунната система, предпазваща организма ни от инфекции и различни заболявания. При узряване на вируса в клетките, той ги напуска, разрушавайки ги и инфектирайки нови такива.
С времето, при пациенти неприемащи терапия, имунитетът отслабва и организмът става уязвим за инфекции, т. нар. опортюнистични (условни) инфекции, срещу които не може да се пребори и следват усложнения.

Именно затова е нужно да сме наясно със своя ХИВ- статус.
В днешно време, напредъкът на терапията е много голям и позволява водене на живот с нормално качество и продължителност.
Поздрави!

Заключена