Заразен съм! Помогнете!

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Mr_gibbson
Регистриран: нед сеп 23, 2018 12:13 pm

Re: Заразен съм! Помогнете!

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 3:19 pm

Yes, нормално е и терапията помогне и аз се чувствах така, но в момента се чувствам доста добре, като изключим страничните ефекти от терапията, но това е положението, нямам избор

yes
Регистриран: пон сеп 24, 2018 12:48 pm

Мнение от yes » пон сеп 24, 2018 3:24 pm

Страничните ефекти не отшумяват ли във времето? Бихте ли препоръчали медикаменти с по-малко странични ефекти и да се приемат без храна?

vasqd
Регистриран: нед сеп 23, 2018 3:14 am

Мнение от vasqd » пон сеп 24, 2018 3:26 pm

Отново благодаря за отговорите и, че пишете! В момента вие сте единствените хора пред които съм казал какво ми е нищо,че не се познаваме. Знам, че трябва да си поема отговорността и ще го направя събирам сили и кураж. Извинявам се ако досаждам, но мола ви отговорете ми на още въпроси. МР. Гибсън ти като разбра, че си така не си се регистрирал веднага , а си си правил лични изследвания по лаборатории на клитките и чак, когато си видял, че са паднали, тогава си се регистрирал така ли за да можеш да взимаш лекарства така ли? Колко струва изследване на клетките и във всички лаборатории ли го правят? И другия ми въпрос е , колко време беше така без да ти падат клетките и след колко време от както си заразен почнаха да ти падат клетките?

vasqd

Мнение от vasqd » пон сеп 24, 2018 3:31 pm

Йес- на теб колко време след като беше заразен или поне след като мислиш, че си се заразил колко време след това са ти паднали клетките? В смисъл горе доло колко години си си живял без лекарства и без терапия и клетките са ти били ок ? И смяташ ли че с нещо си провокирал да започнат да падат ... безсъние, алкохол, цигари, някакъв стрес , тежка работа, лошо хранене ..., или си живя здравословно и те сами започнаха да си падат?

Mr_gibbson

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 3:38 pm

Yes, има краткотрайни странични ефекти от терапията, които отшумяват бързо (след 3-4 седмици, до 2 месеца максимум), дълготрайните уви не отшумяват, но те зависят от много фактори. Аз познавам ХИВ-позитивни хора, които нямат странични ефекти и 10-15 години след терапията. Много индивидуално е. Не мога да препоръчам терапия с по-малко странични ефекти, защото не съм такъв специалист и всяка терапия е подбрана в зависимост от твоите алергии и текущо здравно състояние. Какво ти дадоха на теб? Не смятам, че има терапия, която да се приема без храна!
Vasqd - Следих си състоянието в Токуда, изследването струваше 167 лева и пусках всеки месец. След инфекцията около 3 години не съм пил терапия.

yes
Регистриран: пон сеп 24, 2018 12:48 pm

Мнение от yes » пон сеп 24, 2018 3:54 pm

Според лекаря, изхождайки от стойността на Cd4, инфекцията е от 6-7 години. Бих казал, че водех доста здравословен живот, спортувах редовно фитнес, докато в един момент усетих, че нямам сили да вдигна щангата. И спрях да ходя преди около половин година, предпочитайки да си поспивам вкъщи.
Тази седмица предстои да ми назначат терапия.Ориентирам се по тази графика, където има и варианти без храна:
Изображение

Mr_gibbson

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 4:09 pm

Yes, наистина не съм компетентен да кажа повече за терапията, мен не ме питаха какво искам и какво не, въпреки че аз държах да вземам Truvada (emtricitabine/tenofovir disoproxil fumarate) и няколко пъти отказвах да пия нещата, които ми изписваха, но се наложи да ги пия, особено когато май месец свърши Truvada-та...

vasqd

Мнение от vasqd » пон сеп 24, 2018 4:39 pm

Много неща ми се изясниха мерси много за отговорите и помощта. Имам още един въпрос : към г-н Гибсън . Защо са спрели да купуват хубавите лекарства , а ги заменят с по- евтини румънски? Нали уж сме в европейския съюз може ли такова нещо? Значи тука за нас евтините лекарства? И в такъв случай може ли да се лекуваме в чужбина ? В смисъл там ще ни регистрират ли за лечение като на личната ни карта пише гражданство и постоянен адрес БГ. Имаш ли идея?

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » чет сеп 27, 2018 1:30 pm

Здравейте,
Огромен стрес е когато човек научи че е вирусоносител на ХИВ, без да е подозирал, че болен. Необходимо е да премине периода на осъзнаване и приемане на действителността, след което възможно най-скоро е добре да предприемете действия и да започнете лечение. Започнатата веднага терапия след откриване на вирусоносителството на ХИВ, здравословният начин на живот и позитивното отношение, могат да ви помогнат да останете в добро здравословно състояние. Имайте предвид че бързата и адекватна терапия медицинска грижа и терапия, може да отложи началото на СПИН и да предотврати някои от животозастрашаващите състояния. След започване на лечението не бива да пропускате дози или да променяте лекарствения си режим, тъй като терапията няма да има нужния ефект и се развива резистентност към нея. Най-новите комбинации на антиретровирусна терапия (АРТ) са съпроводени с малко или са без никакви странични ефекти, дори има медикаменти, които могат да се приемат без храна. Имате правото да получите безплатна антиретровирусна терапия към инфекциозните клиники в градовете София, Пловдив, Плевен, Стара Загора и Варна, независимо от това дали сте здравно осигурен или не. Относно самата терапия всички пациенти получават съвременна АРТ, която е одобрена както от Европейската агенция по лекарствата, така и от Изпълнителната агенция по лекарствата. Можете се включите в групи за подкрепа към различните неправителствени организации ето и линкове към тях:
https://checkpointsofia.info/;
http://aidsbg.info/;
http://www.pavelmalinov.com/фондация-каспар-хаузер

V123
Регистриран: нед юни 24, 2018 5:06 pm

Мнение от V123 » съб сеп 29, 2018 10:33 am

Здравейте къде мога да си направя количествен ПСР за ХИВ 2 .Благодаря!

Отговори