Заразен съм! Помогнете!

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Mr_gibbson
Регистриран: нед сеп 23, 2018 12:13 pm

Re: Заразен съм! Помогнете!

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 9:44 am

Стигмата и изолацията към хора, живеещи с ХИВ, уви, е едно от предизвикателствата на тази диагноза и не мога да го отрека. Анонимността е един от начините за справяне, без да посочвам дали е адекватен или не. Според мен пълната анонимност, дори и тази от хората, които единствени биха те разбрали и помогнали е излишно бреме. За съжаление нямаме силна общност и за това ние сами трябда да си я градим, или поне да сме малко по-открити и отзивчиви един към друг.
Първоначалната реакция към лекарствата е различна при всеки, но отминава след няколко седмици - аз до сега не бях вземал много лекарства и ми дойде малко нагоре - повръщане, болки в корема, диария и кръвното много ми играеше, затова постоях малко в Инфекциозна. Съветвам те, когато започнеш терапия, да си вземеш ден-два отпуск.
Дългосрочните ефекти от терапията са много, но не се проявяват при всички и зависят от лекарствата, които ти назначат. Аз лично си пускам сам основни изследвания на всеки 3-4 месеца (чернодробни показатели, амилаза, хемоглобин и холестерол). Много е важно да се храниш правилно. Това са два линка към ръководства:
http://www.fao.org/docrep/005/Y4168E/y4 ... #TopOfPage
http://aidsbg.info/attachment/148/Brosh ... NAL-BG.pdf
Основно правилно е да повишиш приема на протеин, аминокиселини и антиоксиданти. Избягвай захарта и простите въглехидрати. Отслабването е много индивидуално, повечето хора отслабват, но не много, други не - диетата е основополагаща. Най-често срещаният дългосрочен ефект липодистрофията, който се намалява с правилно хранене, но уви се среща при почти всички, които познавам, дори и при мен.
Иначе си прав, идеята на терапията е да си здрав и да поддържа вирусния си товар "неоткриваем" и да водиш "нормален" и "качествен" живот.

yes
Регистриран: пон сеп 24, 2018 12:48 pm

Мнение от yes » пон сеп 24, 2018 1:08 pm

Аз ще почвам терапия тази седмица, показателите ми са под 200 Cd4. Дълги години отлагах тестването от страх, че при положителен тест ще трябва да лежа в инфекциозна болница. От година и нещо ми се появиха симтоми - кандидоза, която не се лекуваше, каквито и антомикотици да пиех.
При първоначалното ми посещение в Инф. б-ца за регистрация и кръвни изследвания, се засякох с общо 4 други пациенти, 2 сестри и 1 лекар. Помещението, където се чака, е малък коридор. Процедурата, заедно с прегледа от специалист, отнема около час. Не съм ходил в потвърдителната лаборатория, тъй като в Checkpoint, където дадох кръв, съдействат при положителен резултат.
https://checkpointsofia.info

Mr_gibbson

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 1:35 pm

Yes , благодаря ти за споделянето. Наистина не отлагай повече. Не се притеснявайте да се свържете с мен - за приятелско рамо или емоционална подкрепа. Не е лесно да си сам в този момент.

yes

Мнение от yes » пон сеп 24, 2018 2:04 pm

Благодаря за подкрепата, надявам се с терапията да мога бързо да си възстановя имунитета, че треперя от страх да не пипна някоя инфекция междувременно.

Mr_gibbson

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 2:32 pm

Ще се случи, стискам палци да е бързо. Ако имаш възможност да ограничиш контакти с хора и да не излизаш много, докато не се възстанови имунитета, би било много полезно. Аз започнах терапия с под 300 CD-4 и ми отне около 4 месеца, за да тръгнат леко нагоре, но вирусният товар беше намалял значително още след 2рия месец.

vasqd
Регистриран: нед сеп 23, 2018 3:14 am

Мнение от vasqd » пон сеп 24, 2018 2:42 pm

Много благодаря г-н Гибсън и Йес за отговорите. Аз не знам какво правя просто днес се бях наканил да отида и да свърша това нещо и пак се спрях и не отидох , същевременно ме е страх да не ми стане нещо идва зима, грипове и знам , че не може да се отлага. Някак имам чувството, че отида ли и вече дадат ли ми този картон и т.н вече ще е реално и вече ще е истина. В момента просто си правя някакво самозабшуждение ами Ако не е така, ами ако при мен не се развие... и разни такива. Знам, че трябва да отида и да се следя и дори да не се развие трябва да бъда проследяан, знам че поведението ми малоумно и не нормално рискувам си живота и здравето заради страх да не ме види някой и т.н знам , че не съм в ред нещо но .... просто не мога да отида хора не мога. Не знам. Трябва да отида знам. Тежко ми е.

vasqd
Регистриран: нед сеп 23, 2018 3:14 am

Мнение от vasqd » пон сеп 24, 2018 2:46 pm

Аз сега като съм здрав и не съм боледувал от години и просто някоя настинка най- много да изкарам 1 път в годината за 5,6 дена . Иначе носа ми тече постоянно, от време на време ми е уморено, значи ли това, че за сега не мие паднала имунната система. Вие какво ви беше като са ви били клетките под 200,300?как се чувствахте? Усеща ли се , че нещо става с теб , че не си ок?

Stresseddd
Регистриран: ср сеп 19, 2018 7:40 pm

Мнение от Stresseddd » пон сеп 24, 2018 3:05 pm

Извинете за въпросът, но виждам, че има хора, които са наясно с ХИВ. Преди седмица бях на кола маска и след това имах лека закачка с козметика. Стигна се само до анално стимулиране, но ме притеснява, че не видях дали има рани по ръцете, а при мен е възможно да е имало леко след маската. Дали има възможност да се заразя?

yes

Мнение от yes » пон сеп 24, 2018 3:09 pm

Усещам бърза умора и желание за сън по всяко време, също и липса на апетит. Не знам доколко е свързано с инфекцията, но се надявам терапията да помогне.

Mr_gibbson

Мнение от Mr_gibbson » пон сеп 24, 2018 3:14 pm

Защо не избереш варианта с Checkpoint, който yes ти предлага, така ще избегнеш ходенето до Потвърдителния институт и ще поговориш с още някого? Много е важно да направиш поне това, за да знаеш какво е състоянието на имунната ти система. Има хора със силна имунна система, които наистина контролират вируса дълги години без терапия, но трябва да мониторираш нивата на cd-4 клетките ти. След положителния му резултат аз също не отидох в инфекциозна веднага, а следих cd-4 клетките си и започнах терапия, когато паднаха, без да чакам да се разболея. Не съм имал опортюнстични инфекции. Бъди отговорен към себе си и здравето си, моля те!

Отговори