Относно хив

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

vania78
Регистриран: пет авг 17, 2018 6:25 pm

Относно хив

Мнение от vania78 » пет авг 17, 2018 7:08 pm

Преди 25 дни бях на изследвания в една лаборатория. И тъй като страдам от фобии и паник атаки ,и натрапливи мисли казах на лаборантката,но тя не ми обърна внимание. Преди да ми вкара иглата във вената закачи иглата за ръкавицата. Оттогава живея в постоянен страх дали не се е убола и да ме е заразила със спин. Искам да си направя тест за спин ,но четох,че в различните лаборатории са различни тестовете за хив .А и с мойте фобии незнам вече къде да го направя.Пия антидепресант,невролептик и бензодиазепин,но спасение от страха няма.25 дни ставам и лягам с тази мисъл.Моля дайте ми съвет...

A_17813
Регистриран: вт авг 21, 2018 5:43 pm

Re: Относно хив

Мнение от A_17813 » вт авг 21, 2018 5:48 pm

На мен ми се скъса презерватива преди 22 дни и броя дните, ден по ден. Всяко едно кихане си мислиш че е симптом ... Но това е положението трябва да си силна и да издържиш до теста .

Kilata
Регистриран: нед окт 02, 2016 1:12 pm

Мнение от Kilata » ср авг 22, 2018 9:24 pm

Никой не ви е заразил с хив. Просто прожектирате филм. Трябва да се успокойте и да мислите трезво.

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » вт авг 28, 2018 4:05 pm

Здравейте,
Вирусът на ХИВ се предава чрез необезопасени сексуални контакти, директен кръвен контакт, инжекционен и по вертикален път от майка на бебе. А в извън телесните течности вирусът не е устойчив и се инактивира до около минута.
Поздрави!

Отговори