Въпрос

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

mov
Регистриран: пет май 11, 2018 10:59 am

Въпрос

Мнение от mov » пет май 11, 2018 11:12 am

Здравейте бих искал да попитам няколко въпроса вчера имах сексуален контакт с един мъж контакта беше само орална любов аз му правих на него за съжеление беше без предпазни мерки грешката е изцяло моя всичко продължи около 10 минути до свършване не се стигна .Но днес ми е много притеснено бихте ли ми отговорили колко голям е риска в така описаната ситуация. И второ от снощи имам лека хрема бихте ли ми казали дали може да е е от евентуално заразяване или не .Предварително благодаря за отговорите ви

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Re: Въпрос

Мнение от Uzunova » пет май 11, 2018 3:05 pm

Здравейте,
Оралният секс се счита за по-слабо рискована практика, тъй като устата представлява негостоприемна среда за вируса на ХИВ. Симптомите се проявяват около две седмици след евентуално заразяване с вируса. Искам да Ви информирам, че вирусоносителство на ХИВ не се диагностицира по симптоми и ще е необходимо да се тествате, за да установите Вашия ХИВ статус.
Поздрави!

mov

Мнение от mov » пет май 11, 2018 3:29 pm

Здравейте оърво искам да ви благодаря за бързия отговор и също така да ви попитам кога най рано мога да направя тест за хив

Uzunova

Мнение от Uzunova » вт май 15, 2018 3:47 pm

Здравейте,
Най- рано можете да се тествате след 28- ден с тест Елайза антиген-антитяло. Можете да си направите този вид тестове във всяка една лаборатория по Ваш избор, която ги предлага. Работят с венозна кръв и се заплащат по цени на лабораторията. Ако желаете, можете да се тествате след 45-я ден в кабинетите за безплатно изследване и консултиране КАБКИС. На третия месец се прави контрола.
Поздрави!

mov

Мнение от mov » вт май 15, 2018 4:43 pm

Здравейте много благодаря за отговора ви ще направя тест задължително и се надявам всичко да бъде наред.Поздрави

mov

Мнение от mov » вт май 29, 2018 7:45 am

Здравейте отново съм аз направо съм ужасно притеснен .Първо ми излязоха бели неща по езика отстрани като афти имам и лезии целия е набразден отидох при личния си лекар той ми каза че нищо ми няма имам просто географски език след това отидох ма кожен той ми пусна гърлен секрет за гъбички който не се откриха но втора седмица не минават .Направо не знам какво да правя имам чувството че имам всички описани симтоми на първоначална хив инфекция немога да спя будя се често не знам от стрес и притеснение ли е но сърби ме кожата на ръцете а нямам обрив нито температура или подути лимфни възлиимам някакво малко нощно изпотяване но може да е или от силното ми притеснение или от това че е малко задушно в моята стая то е предимно само около главата отзад при косата и врата.Направо ще се побъркам вече непрестанно чета за симптомите и непрестанно си ги откривам което ми действа много зле .Чакам да минат дните а те не минават за да си направя тест но дотогава не знам как ще издържа просто .Извинявам се за дългото си писане но направо съм в някакъв филм на ужасите разбира се само по моя вина .Това е засега

Uzunova

Мнение от Uzunova » ср май 30, 2018 12:46 pm

Здравейте,
Както и по-рано Ви отговорих, вирусът на ХИВ не се диагностицира по симптоми. Може би е добър вариант да спрете да четете за симптомите и най- рано след 28-я ден от рисковия контакт да си направите тест антиген-антитяло за вирусоносителство на ХИВ.
Поздрави!

mov

Мнение от mov » вт юни 12, 2018 11:40 am

Здравейте днес си направих тест на 35 ден след рисковия ми контакт в лаборатория Цибалаб теста е антиген -антитяло резултата е отрицателен.Интересувам се мога ли поне да бъда поне малко спокоен след направения тест че всичко е наред .Благодаря предварително за отговора ви

Uzunova

Мнение от Uzunova » ср юни 13, 2018 2:22 pm

Здравейте,
Тестовете от четвърта генерация - „антиген - антитяло ”, могат да откриват антитела 3-4 седмици от инфектирането. Важно е да се знае , че тъй като времето за сероконверсия е до три месеца след заразяването с ХИВ ( т. нар. „ прозоречен период ”), този тест може да не открие наличието на ХИВ инфекция в ранния стадий. Ето защо тестът трябва да бъде повторен след определен период в зависимост от момента на инфектиране.
Поздрави!

mov

Мнение от mov » съб юли 14, 2018 4:38 pm

Здравейте направих си тест 2 месеца след контакта теста беше антиген -антитяло в лаборатория Цибалаб мога ли да бъда сигурен в резултата той е отрицателен .Благодаря предварително за отговора ви

Отговори