нов живот

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Re: нов живот

Мнение от Uzunova » пет юни 16, 2017 4:38 pm

Здравейте,
Използването на хранителни добавки трябва да е съобразено с Вашите индивидуални потребности за подсилване на имунната система и съобразено с терапията, която провеждате. За това, моят съвет към Вас, е да обърнете към лекаря, който Ви проследява и е запознат със здравословното Ви състояние. С него бихте могли да обсъдите необходимостта от прием на конкретни хранителни добавки, съответстващи на Вашите здравословни нужди.
Ако имате други въпроси, можете да ни пишете отново.

izma
Регистриран: пон май 01, 2017 12:09 pm

Мнение от izma » пон юни 26, 2017 5:40 pm

Здравейте!
Виждам колко много форумци са прочели поста или от любопитство или имат същия проблем.
Ако някой ,който има доказана хив позитивност , желае...нека ми пише.
За сега комуникирам с едно приятелче и ако сме повече ще можем да си даваме съвети и да си споделяме за всичко,което ни вълнува .

hiv_plyus
Регистриран: чет яну 25, 2018 2:29 pm
Контакти:

Мнение от hiv_plyus » съб яну 27, 2018 12:03 am

Живей нормално както си живяла преди инфекцията,това че си на голяма контрола на 6 месеца е показателно че клетките и товарът са ти добри,ако си на терапия ,единственно не трябва да ядеш грейфрут и други напитки съдържащи този плод,чай от жълт кантарион,аспирин ,чесън в големи количества и парацитамол ,също в големи количества,не е добре и да взимаш медикаменти за подсилване на имунната система ако сте на терапия,рязкото покачване на СД4 клетките може да доведе до не желани реакции на организма,12 години съм с ХИВ,единственно горе споменатите неща съм спазвал

izma

Мнение от izma » съб яну 27, 2018 11:42 am

Взимам Омега 3,6,9, Селен +А,С,Е.До сега никой не ми е казвал какво да приемам допълнително.Правя го уж за добро, но явно не трябва да ги приемам...

lonely
Регистриран: чет фев 01, 2018 6:06 pm

Мнение от lonely » чет фев 01, 2018 6:23 pm

izma! Hов съм с този статус,търся нови приятели с моя проблем за споделяне и обмяна на опит,добавих те в приятели но,не знам как да пиша и къде,да пишат всички които искат!

izma

Мнение от izma » пет фев 02, 2018 5:05 pm

Да, всички пишат тук, а който иска пише на лично.

lonely

Мнение от lonely » нед фев 04, 2018 2:31 pm

Oоставете skype или друго за комуникация в лично съобщение че не ми дава аз да изпращам!

lonely

Мнение от lonely » пон фев 05, 2018 3:23 pm

Tърся най вече приятели a това не е за общия форум,нека не се затваряме в себе си a да се опитаме да се борим заедно с проблемите си!

Страх
Регистриран: чет ное 02, 2017 1:29 am

Мнение от Страх » чет апр 05, 2018 11:51 am

Някой знае ли къде вземат на работа хора болни от спин,които са минали на телк и са инвалидизирани,но могат да работят.Чувстват се добре.

None
Регистриран: съб май 05, 2018 12:58 pm

Мнение от None » нед май 13, 2018 12:34 pm

lonely написа:
пон фев 05, 2018 3:23 pm
Tърся най вече приятели a това не е за общия форум,нека не се затваряме в себе си a да се опитаме да се борим заедно с проблемите си!

Здравейте ! Не знам от къде да започна .. Преди седмица реших да си пусна профилактично ПКК и същевременно и за ХИВ . Няколко часа по късно всички резултати бяха на лице,освен последния ... за ХИВ. Обадих се в лабораторията ,а от там буквално ме застреляха с отговора,че лаборантката трябва да говори с мен . Въпросната жена ми обясни,че съм в Сива зона и трябва повторно провеждане на теста и че пробата ще бъде изпратена в София ,в Потвърдиделната . Започна да ми обяснява за процедури ,лечение и тнт. При което предположих ,че вероятността да съм + е повече от голяма . Трабвало да чакам около седмица за резултата от София ,което чакане е като до те пекат на бавен огън. Реших докато чакам да си направя още един - бърз ,10мин тест с кръв от пръста ,но на друго място . 5мин по късно излезе лаборантката и ми каза ,че е - . Тогава й обясних за казуса си,благодарих й и тъкмо напусках кабинета ,започна да вика -Чакай,чакай .. промени се ! Имах втора черта за ХИВ2... Няма да обяснявам какво съм изпитала ... Тя ми каза ,че резултата е реактивен,но няма право да прави заключение ,нито до дублира пробата ми към Потвърделната в София,за това щяла да изхвърлш всичко все едно не съм била там и да съм си чакала отговора от София ... Вече знам на 99% какъв ще е резултата .Имам детенце на 5г и сериозна връзка малко повече от 3г. Във вторник резултата ми ще е готов . 1- Не знам как да го съобщя на човека до мен ,той е страшно емоционален,избухлив и като цяло психиката му не е способна да възприеме подобна новина ,камоли да прояви разбиране. 2- Как се живее със самата идея ,че продължителноста на живота ми е горе долу предрешена ? И 3- не на последно място до колко мислите и имате опит с терапията в БГ. Надеждна ли е ? Надявам се,че не звуча банално ,просто ако някой от вас има възможност дори с едно изречение да ми отговори,ще бъда безкрайно благодарна !

Отговори