Отрицателен тест, стресиращи симптоми

Задайте въпросите, които ви вълнуват за СПИН, или споделете вашата информация

Модератор: Uzunova

ivana
Регистриран: пон фев 11, 2019 9:51 am

Отрицателен тест, стресиращи симптоми

Мнение от ivana » пон фев 11, 2019 9:57 am

Здравейте, преди 9 месеца имах рисков полов контакт. Направих си тест Елайза 4-то поколение антиген/антитяло почти 5 месеца след него. Резултатът беше отрицателен и се успокоих. Въпросът е, че от около 6 месеца насам имам странни симптоми - себорея, чести гъбични инфекции, мравучкане по краката и ръцете, затруднено вдишване. Въпросът ми е има ли вероятност резултата да е бил фалшиво отрицателен и има ли нужда да си направя още едно изследване и какво?

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Re: Отрицателен тест, стресиращи симптоми

Мнение от Uzunova » пон фев 11, 2019 2:55 pm

ivana написа:
пон фев 11, 2019 9:57 am
Здравейте, преди 9 месеца имах рисков полов контакт. Направих си тест Елайза 4-то поколение антиген/антитяло почти 5 месеца след него. Резултатът беше отрицателен и се успокоих. Въпросът е, че от около 6 месеца насам имам странни симптоми - себорея, чести гъбични инфекции, мравучкане по краката и ръцете, затруднено вдишване. Въпросът ми е има ли вероятност резултата да е бил фалшиво отрицателен и има ли нужда да си направя още едно изследване и какво?
Здравейте,
Резултатът от проведеното изследване, предвид изминалия период от време, е достоверен. Допълнителни изследвания не са нужни.
При допълнителни въпроси, не се притеснявайте да ги задавате!
Поздрави

ivana

Мнение от ivana » вт фев 19, 2019 12:19 pm

Здравейте отново, направих си още един тест в същата лаборатория и резултатът отново е отрицателен. Тестът е 4-то поколение АГ/Аб. Може ли да се каже, че след като имам два отрицателни теста в след прозоречния период статуса ми е отрицателен? Каква е вероятността от два фалшиво отрицателни теста след 5 и 9 месеца? Благодаря за вниманието.

Stan77
Регистриран: вт дек 18, 2018 7:20 pm

Мнение от Stan77 » вт фев 19, 2019 5:17 pm

ivana написа:
вт фев 19, 2019 12:19 pm
Здравейте отново, направих си още един тест в същата лаборатория и резултатът отново е отрицателен. Тестът е 4-то поколение АГ/Аб. Може ли да се каже, че след като имам два отрицателни теста в след прозоречния период статуса ми е отрицателен? Каква е вероятността от два фалшиво отрицателни теста след 5 и 9 месеца? Благодаря за вниманието.
Елайза 4-то поколение тест антиген/антитяло, който ви е направен, е най-достоверният възможен тест, правен към момента в България.
В Националната потвърдителна лаборатория за ХИВ/СПИН в София казват, че той дава сигурен резултат още след 28-мия ден от рисковия контакт и сигурността му е над 99,7%. т.е. при 997 на 1000 души дава верен резултат.

Сами разбирате колко нищожен е шанса за фалшиво отрицателна проба, още повече след толкова много време (9 месеца) и при два направени теста.

Не съм медицинско лице, но и аз минах по този път с фобията от ХИВ и изчетох почти всичката възможна литература по темата.

V123
Регистриран: нед юни 24, 2018 5:06 pm

Мнение от V123 » вт фев 19, 2019 6:28 pm

Най-добре е да си направите PCR за ХИВ.В момента в България е разпространена рекомбинантна форма която не се улавя от тестовете 4 поколение понеже антигенът и не е P24 и прониква по друг начин в CD4 клетките.В НРПЛ по ХИВ към НЦЗПБ са запознати много добре но прикриват фактите.

ivana

Мнение от ivana » вт фев 19, 2019 8:59 pm

Здравейте и благодаря за отговорите, Uzunova, Stan I V123. За момента мисля да се доверя на резултатите, параноята ми излиза извън здравия разум и докато нямам повод да си направя нов тест ще избегна вманиачаването. V123, не би ли следвало 9 месеца след това теста да търси антитела за хив 1 и 2? Вие как стигнахте до идеята, която имате?

V123

Мнение от V123 » вт фев 19, 2019 9:28 pm

Здравейте в никакъв случай не искам да натрапвам становище просто изказвам мнение.Има някои публикации на румънски учени за такава рекомбинантна форма в България,Румъния и Гърция лесно може да се види от 2013г.Иначе сте права за 9 месеца ще има антитела. Дано всичко при вас е наред и всичко да е саомо от стреса.

Uzunova
Регистриран: пон юни 27, 2011 12:16 pm

Мнение от Uzunova » пет фев 22, 2019 1:51 pm

V123 написа:
вт фев 19, 2019 6:28 pm
Най-добре е да си направите PCR за ХИВ.В момента в България е разпространена рекомбинантна форма която не се улавя от тестовете 4 поколение понеже антигенът и не е P24 и прониква по друг начин в CD4 клетките.В НРПЛ по ХИВ към НЦЗПБ са запознати много добре но прикриват фактите.
Здравейте,
Предвид отправените обвинения, бихте ли споделили източниците на тази информация?
Явно сте запознат в детайли с ХИВ- инфекцията.
Доколкото ми е известно, P24 антигенът е конституитивна част и не търпи промени. Търсенето едновременно на антиген и антитяло цели изключване на възможността за пропускане на инфекция в период на сероконверсия, когато нивата на антигена спадат и персистират антителата.
Това, което сте написали, твърди че има нов вирус, инфектиращ по различен начин.
Интеграцията на вируса на ХИВ в клетките няма нищо общо с p24 антигена.
Благодаря предварително за съдействието.

V123

Мнение от V123 » пет фев 22, 2019 5:38 pm

Г- жо Узунова бихте ли споделили с аудиторията Елайза 4 генерация Биорад която се използва в НРПЛ с наличната и спецификация какъв процент на успеваемост има в откриването на p24 антиген при ХИВ 1 Група О и N и при ХИВ 2.Като при ХИВ изобщо няма P24 антиген.Запознайте се моля със спецификацията на тестовете с които разполагате.

V123

Мнение от V123 » пет фев 22, 2019 5:40 pm

ХИВ 2 имах предвид там няма антиген P24

Отговори